Ak Parti yönetiminin deneyimli ismi de başvuru yaptı Ak Parti yönetiminin deneyimli ismi de başvuru yaptı

Türkiye 14 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanı ve 28`nci dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına gidecek. 14 Mayıs seçimleri nedeniyle Meclis`in seçim tatiline girmesiyle birlikte partilerde hummalı çalışmalar hız kazandı. Partiler kesinleşen milletvekili adaylarını dün YSK`ya bildirdi. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 28. Dönem milletvekili seçimleri için 3 dönem kuralı nedeniyle aday olmadı.

Turan konuyla ilgili, "Turan milletvekili adayı olmamasına ilişkin, "Her türlü önemli görev, siyasi imkan zamanla değişir biter. Bu döneminde sonuna geldik. Mesele bitmesi değil. Nasıl bittiğidir. 12,5 sene vekillik yaptım. 7,5 sene Ak Parti`nin en uzun süreli Grup Başkanvekili vekilliğini yaptım. Bu büyük bir onur, büyük bir emanet. Şimdi 3`üncü dönem kuralı ile beraber görevimize son veriyoruz. Yeni dönemde yeni arkadaşlarımız gelecek. İsteriz ki; bu dönemi değerlendirerek, bu dönemdeki eksiklerimizi görerek, daha iyi bir dönem olsun. Daha tecrübeli bir dönem olsun" açıklamasında bulundu.

"ÖNEMLİ BİR SEÇİMİN..."

Turan önümüzdeki genel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "İktidarın yaptığı her şey yanlış` demek; bir muhalefet görevi, vekillik tarzı olmaması gerek. Hepimizin ortak değerli var, hepimizin ortak uzlaşacağı konular var. Kürsüye çıkıp, içeride 3 vekil olmasına rağmen Sultanahmet Meydanı`nda miting yaparcasına bağırmanın, iktidarın yaptığı her şeyin yanlış olduğunu söylemenin; hiç kimseye, hiçbir partiye ve vekile faydası olmadığı kanaatindeyim. Önemli bir seçimin arefesindeyiz. Bu seçimler küresel operasyona açık olan insanlarla, duruşu çok net olan insanların seçimi olacak. Bu seçimler, `Erdoğan gitsin de ne olursa olsun` diyenler ile `Tecrübeyle, liderlikle Türkiye ayağa kalsın` diyenlerin seçimi olacak. Bu seçimler, `Kazanımlarımız artarak devam etsin` diyenler ile her türlü maceraya açık olanların seçimi olacak" dedi.

(Haber: Ahmet Tunç)