Çanakkale Valiliğinin haberine göre; Engelli gençlerin askerlik vazifesinin onurunu ve gururunu yaşayarak vatani görevlerini yapmak için Deniz Müzesi Komutanlığında düzenlenen Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni’ne Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkan V. Birten Sarıbaş, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Çanakkale Baro Başkanı Av. Soner Aydın, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, protokol üyeleri, askeri ve mülki erkân, şehit aileleri, gaziler, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı. Biga'dan Biga Engelliler Derneği üyeleri de törende yerini aldılar.

Uyuşturucu, Silah, Para.. 28 Kişi Tutuklandı Uyuşturucu, Silah, Para.. 28 Kişi Tutuklandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 39 engelli asker adayı 1 günlük temsili askerlik uygulaması sonucunda yeminlerini ederek hayallerini gerçekleştirdiler.

Yemin töreninin ardından Dnz. Er Ahmet Avcı tarafından okunan şiirin sonrasında Dnz. Er İbrahim Çınar tarafından yemin eden engelli erler adına günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapıldı.

Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit tarafından yapılan konuşmanın sonrasında Vali İlhami Aktaş tarafından yemin eden engelli vatandaşlarımızın terhis belgeleri verildi.

Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni, temsili askerlik uygulaması sonucunda yemin eden engelli vatandaşlarımızla ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çekiminin ve Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu konserinin ardından sona erdi.

z1

Editör: Ahmet Tunç