Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili köyünde, dün saat 16.30 sıralarında çıkıp, ormana sıçrayan yangın, 24 saattir sürüyor. Öğle saatlerinde ilerlemesi durdurulan yangın, rüzgarın etkisi ile tekrar büyüdü. Ekipler, alevlere havadan ve karadan müdahale etmeye devam ederken; Çanakkale il sınırları içerisinde iki bölgede daha yangın çıktığı öğrenildi.

VALİLİKTEN ÇAĞRI "KÖYLERİNİZİ BOŞALTIN"

Çanakkale Valiliği yayınladığı açıklama ile yangın hakkında; "Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili, Yukarı Okçular, Musaköy,Özbek ve Kemel köyü civarında devam eden orman yangını rüzgarın etkisiyle şiddetini artırmıştır, havadan ve karadan söndürme çalışmaları devam etmektedir" bilgilendirmesini yaptı.

Çanakkale Valiliği ayrıca yangın tehdidi sınırlarında kalan 5 köy için boşaltma çağrısı yaptı. Valilik; "Kemel, Kayadere, Işıklar, Dörtyol, Kurşunlu ve Mareşal Fevzi Çakmak Köyleri ile Damyeri mevkiinde yaşayan vatandaşlarımızın can güvenliği açısından evlerini boşaltmaları önem arz etmektedir. Vatandaşlarımız, valiliğimizce tahsis edilen tesislerde misafir edileceklerdir.112 ve UMKE Sağlık personelleri köylerde sağlık hizmetine devam etmektedir" çağrısında bulundu.

KURŞUNLU KÖYÜ BOŞALTILMAYA BAŞLANDI!

Çanakkale - Çan arasında kalan Kurşunlu Köyü yakınlarda ormanda yangın çıktı. Köye oldukça yakın alanda çıkan yangına itfaiye ekipleri anında müdahale ederken yangın kısa sürede büyüyerek köy sınırlarına dayandı. Köyün içerisinde büyük panik yaşanırken; bazı köylülerin evlerini boşalttığı görüldü.

12 Kişiye Eş Zamanlı Uyuşturucu Operasyonu 12 Kişiye Eş Zamanlı Uyuşturucu Operasyonu

AYVACIK'TA DA YANGIN ÇIKTI!

Öte yandan Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde Tabaklar Köyü'ndeki ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine orman bölge müdürlüğüne bağlı 3 arazöz ve 28 personel görevlendirildi. Ekipler yangına 2 uçak ve 2 helikopterle havadan da müdahale ediyor.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç