AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Belediye Başkanı Aday belirleme sürecinin çok yönlü şekilde devam ettiğini söyledi. Genel Merkezin bu konuda hassas davrandığını söyleyen Gider, “temayül yoklaması, yüz yüze ve telefon anketleri, teşkilat toplantıları, Milletvekilleri ve yönetimlerin görüşleri alınarak en iyi adayın belirlenmesi için yoğun mesai harcanıyor” dedi.

“750 milyon lira bağış nereye yapıldı?” “750 milyon lira bağış nereye yapıldı?”

31 Mart 2024 tarihinde, çok önemli bir seçime gidileceğini hatırlatan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, “Milletimiz, Genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Ülkeyi Türkiye Yüzyılına taşıyacak kadroları seçti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti ve Cumhur İttifakına güvenini ortaya koydu. 31 Mart 2024 tarihinde, bu güveni yerel seçimlerle taçlandırmak istiyoruz. Milletimiz, tıpkı Genel seçimde, ülkenin sorunlarını AK Partinin, Cumhur ittifakının çözeceğine inandığı gibi yerel seçimlerde de AK Parti Belediyeciliğinin Türkiye Yüzyılına yakışır şehirler inşa edeceğini biliyor. İstanbul ve Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız, bunun sancısını 5 yıl boyunca derinden hissetti. 81 Vilayetimizin, tüm ilçe ve beldelerimizin özellikle de Çanakkale’mizin kaybedecek 5 yılı daha yok” dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ TÜRKİYE YÜZYILINA TAŞIYACAK KADROYU HAZIRLIYORUZ”

Çanakkale’de aday belirleme sürecinin devam ettiğini de hatırlatan Gider, “Çok kıymetli aday adaylarımız var. Çalışmalarını sürdürüyorlar. Çanakkale’de bu göreve talip olmak bambaşka kıymetli. Bunun yanı sıra, Genel Merkezimizin yürüttüğü çalışmalar var. Temayül yoklamaları, telefon anketleri, yüz yüze yapılan anketler, bölge ve koordinatör vekillerin izlenim ve görüşleri, teşkilat yönetimlerinin görüşleri bir araya getirilerek adeta ilmek ilmek işleniyor. Biz, Çanakkale’nin 5 yıl daha kaybetmesini istemiyoruz. AK Parti belediyeciliğiyle tanışmamış ilçelerimizin daha fazla zaman kaybetmesini istemiyoruz. AK Parti Belediyeciliğinin hizmet verdiği ilçe ve beldelerimizde bu hizmetleri taçlandırmak istiyoruz. Bunun için de hassas bir çalışma yürütüyoruz. Göreceksiniz, açıklanan isimler, hemşehrilerimizde, teşkilatlarımızda karşılığı olan, bu memlekete en iyi hizmet edecek adaylar olacak. Belediye Başkan adaylarımızla, İl Genel ve Belediye Meclisi listelerimizle, Çanakkale’mizi, ilçe ve beldelerimizi Türkiye Yüzyılına taşıyacak kadroları hazırlıyoruz. İnanıyoruz ki, bu seçimlerde Çanakkale’miz tercihini AK Belediyecilikten, hizmet belediyeciliğinden yana kullanacak” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç