Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü bugün yoğun kar yağışı ve aşırı yağışlar nedeniyle uyarılarda bulunurken; Çan’da Kocabaş Çayı su seviyesi çok yükseldi. Biga Belediyesi de Kocabaş Çayı’nda taşkın riskine karşı vatandaşları otoparktaki araçlarını çekmeleri konusunda belediye hoparlöründen uyardı. Polis ve zabıta ekipleri, Kocabaş Çayı taşkın alanında bulunan açık otopark alanındaki araçların çekilmesi için anonsla uyarılarda bulundu.

Çay boyundaki araçların büyük çoğunluğu, sahipleri tarafından kaldırıldı. Atatürk Köprüsü altındaki geçiş yol da suyun taşmasıyla araç ve yaya trafiğine kapandı.

7F3296A4-7831-4E1A-B236-79FCBC9C06C7

Pekmezli Muhtarı Ahmet Çakır da su seviyesinin çok yükseldiğini ve çayın taşmak üzere olduğunu ifade ederek; “Köyümüzdeki çay taşmak üzere. Geçen yağmurda taştı. Ekili yerlerin hepsi zarar gördü. İnşallah hayırlı yağmur yağar. Nizamettin Uysal’a köprüyü temizlediği için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir Biga'da bazı cadde ve sokaklarda trafik akış yönleri değişebilir

Öte yandan Kırkgeçit yolu Kocakum mevkisinde sürücüsüz bir aracın çay suyunun etkisiyle sürüklendiği anlar ise bir okurumuzun kameralarına yansıdı.

Biga Kaymakamlığı yarın tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personellerin tam gün idari izinli olduklarını duyururken; “Ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkacakların zincir, takoz, çekme halatı vb. malzemeleri araçlarında bulundurmaları ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Ulaşımda aksamalar, buz ve don olayları gibi olumsuzluklara karşı Kış Tedbirleri Genelgesi kapsamında tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının gerekli tedbirleri alması, aksaklıklara mahal verilmemesi ve teyakkuz halinde olması gerekmektedir” ifadeleriyle vatandaşlar uyarıldı.

Editör: Ahmet Tunç