Meteoroloji, Çanakkale'nin doğusu ile Balıkesir'in kuzey ve batısının yükseklerinde yoğun kar yağışı beklendiğini duyurarak uyardı.

Biga Kaymakamlığı bir açıklama yayınlayarak yoğun kar yağışı beklendiğinden tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personeller için 1 gün idari izin kararı aldı. Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada; Biga'nın dışında Çan, Yenice ve Lapseki için de tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personeller için 1 gün idari izin kararı aldıklarını duyurdular. 

100 yıllık çınar Sabriye nine vefat etti 100 yıllık çınar Sabriye nine vefat etti

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu imzalı açıklamada; "Meteorolojik değerlendirmeler sonucunda ilçemizde yoğun kar yağışı beklendiğinden ilçemiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında hamile personellerimiz ile engelli personellerimiz 3 Şubat Perşembe günü (yarın) 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır. Ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklar nedeniyle vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkacakların zincir, takoz, çekme halatı vb. malzemeleri araçlarında bulundurmaları ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Ulaşımda aksamalar, buz ve don olayları gibi olumsuzluklara karşı Kış Tedbirleri Genelgesi kapsamında tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarının gerekli tedbirleri alması, aksaklıklara mahal verilmemesi ve teyakkuz halinde olması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Editör: Ahmet Tunç