Biga Ziraat Odası üyeleri 25 Aralık 2022 Pazar günü sandığa gidecek ve yeni yönetimi belirleyecek delegeleri seçecekler. Sakarya Mahallesi’nden seçilerek Biga Ziraat Odası yönetimine giren Murat Ceylan Medya Lokum’u ziyaret ederek delege seçimlerinde yeniden aday olacağını açıkladı.

“HİÇBİR ÜYEYİ BİLGİSİZ BIRAKMADIM”

Biga Ziraat Odası’na katılı üyelerini ve delegelerini bilgisiz bırakmadığını ve Bigalı üreticiye yakışır bir şekilde 4 yıl boyunca çalıştıklarını söyleyen Ceylan; “4 yıllık zaman zarfı içerisinde benim her bir ziraat odasına kayıtlı üyemin her türlü yasa, destekleme, süt primleri, süt ihalesi, et fiyatları, çeltik fiyatları, buğday fiyatları konusunda bilgilenmeleri için mücadele ettim. Diğer anlamda çiftçinin daha önce Sakarya Mahallesi’nde seçim olduğundan bile haberi yoktu. Ben oy istemeye gittiğimde üyelerimden; ‘Ne seçimi var? Ben 40 yıllık üyeyim. Seçimden haberim yok. Biz odadan hiçbir şekilde bilgi alamıyoruz. Odadan bilgi almak için odaya gitmek zorunda kalıyoruz’ serzenişleri duymuştum. 40 yıllık üyelerin haberi yoktu yani hiçbir şeyden. Odaya gitmeden bilgi edinemiyordu kimse. Ben aynı zamanda yönetim kurulu üyesiyim. Ben bugün 222 delegenin tamamına mesaj atıyorum. Ben bugün bana her gelen bilgiyi, tüm gelen genelgeleri, gelişmeleri, yasa değişikliklerini özel olarak mesaj atıyorum. Bugüne kadar hiçbir üyeyi bilgisiz bırakmadım. 4 yıldan beri tamamen mücadelem bu. Bugün 1 dekar tarla eken için de 10 bin dekar tarla eken için de mücadele ediyorum. Bizim için çiftçi eşittir. 1 kilo süt döken de 1 ton süt döken de eşittir bizim için. 1 ton süt üretiliyorsa, o üreticidir bizim için” ifadelerini kullandı.

murat3

“ÜRETMEK ZORUNDAYIZ, DEDİK”

Üreticinin, çiftçinin üretmek zorunda olduğunu, yola çıkarken de ‘üretmek zorundayız’ sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Ceylan; “Bir önceki dönemde bir vizyon ortaya koyarak seçimleri kazandık. Bizler üretmek zorunda olduğumuzu anlattık. Zaten genel merkezimizin de dikkatini çekmiş olmalı ki, bu slogana onlar da önem verdiler. Biz üreticilerin azim ve kararlılığıyla ile enflasyon dengeye alınır, toplum ferahlar, insanlarımızın gıdaya ulaşması kolaylaşır. Pandemi döneminde hep birlikte gördük. Üreticiler yaşarsa, daha çok üretirlerse, ülkemizin kalkınması da o denli kolaylaşır. Bizler Biga Ziraat Odası yönetimi olarak 4 yıl boyunca üyelerimizin sorunlarını en alttan en üst mercilere kadar en doğru şekilde ilettik. İktidarından muhalefetine tüm siyasilerle bir araya geldik. Bugün odamız ülkemizin en değerli kurumlarından biri olarak varlığını sürdürüyor. Geçmişte hizmet eden tüm yöneticilerimizden de Allah razı olsun. İnşallah bundan sonra odamızı daha ileri taşıyacak bir ekiple yola devam edeceğiz. İktisadi işletmemiz orada. Üreticilerimizin hizmetinde. Odamız ulaşım ve iletişim kolaylığı açısından orada. Üreticilerimizin emrinde. İnşallah hep birlikte odamızı daha iyi yerlere taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Savunma sanayi şirketlerindeki cemaat örgütlenmesi iddiaları Meclis’te Savunma sanayi şirketlerindeki cemaat örgütlenmesi iddiaları Meclis’te

murat2

“YENİDEN ADAYIM”

Biga Ziraat Odası seçimlerinde Sakarya Mahallesi’nden yeniden delege adayı olduğunu söyleyen Ceylan; “Sakarya Mahallesi’ndeki üyelerimizi hiçbir gelişmeden habersiz bırakmadım. Ben öğreniyorsam bir bilgiyi, üyelerimiz de benden en fazla 1 saat sonra öğreniyorlardır. Üyelerimizin telefonlarında mesajlarım duruyordur. Yeni dönemde tekrar adayım. 25 Aralık Pazar günü delege seçimi yapılacak. Üyelerimizin iradesinin sandığa yansımasının önemli olduğunu düşünüyorum. Karşımızda bir aday da var. Demokrasidir. Aday çıkacaktır. Üyelerimiz kimin kendisine daha iyi hizmet edeceğini çok iyi bilirler ve ona göre oylarını kullanırlar. Çiftçimiz kendi kararlarını nasıl vereceklerini çok iyi biliyorlar. 98’den beri tarım ve hayvancılıkla ilgileniyorum ama köyümüzde ilkokuldan beri tarım ve hayvancılığın içindeyim. Hiçbir zaman damımızda hayvanımız ve ekim dikimimiz eksik olmadı. Üretmeye devam edeceğiz inşallah” dedi.

(Haber: Ahmet Tunç)

murat4

murat5

Editör: Ahmet Tunç