Parti meclisi toplantısında Çanakkale’den 7 ilçe ve 5 Belde belediye başkan adayı olarak 12 isim kesinlik kazandı. Biga'da ise CHP'nin adaylarının kimler olacağı merakla beklenirken, PM kararlarıyla Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç netleşen tek aday olarak dikkat çekti. Parti Meclisi kararı sonrası Semih Kırbaç'ın Karabiga Belediye Başkan Adaylığı netleşmiş oldu. Biga merkez ile Gümüşçay belde belediye başkanlığı ile ilgili bir açıklama henüz kamuoyuyla paylaşılmadı.

CHP'den 31 Mart yerel seçimlerinde aday olacak 11 isim ve seçim bölgeleri şu şekilde;

Ayvacık Belediye Başkan adayı Mesut Bayram, Bayramiç Belediye Başkan adayı Hasan Cem Atılgan, Çan Belediye Başkan adayı Harun Arslan, Bozcaada Belediye Başkan adayı Yahya Göztepe, Ezine Belediye Başkan adayı İrfan Ulusoy, Lapseki Belediye Başkan adayı Hasan Kart, Yenice Belediye Başkan adayı Olcay Balcı, Biga'ya bağlı Karabiga Belde Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç, Çan'a bağlı Terzialan belde belediye başkan adayı Yusuf Kurt, Gelibolu'nun Evreşe Belde Belediye Başkan adayı Özkan ince, Lapseki'nin Çardak Belde Belediye Başkan adayı Metin Semerci, Lapseki'nin Umurbey Belde Belediye Başkan adayı Erdal Doğan.

"ZAMANI GELDİ"

Adaylığı kesinleşen CHP'nin Karabiga Belediye Başkan Adayı Semih Kırbaç yaptığı yazılı açıklamada; "Genel Başkanımız sayın Özgür Özel öncülüğündeki parti meclisimizin aldığı karar sonucunda önümüzdeki dönem Belediye Başkanlığı adaylığım netleşmiştir. Bugün çok çalışmaya, Karabigamızı yılın 12 ayı yaşanabilecek örnek bir belde haline getirmek için mücadele etmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Sorumluluğumuz büyük, yolumuz uzun... Zamanı geldi. Hep birlikte çok çalışıp, hep birlikte kazanacağız inşallah. Çanakkale Milletvekilimiz Özgür Ceylan'a ve Çanakkale Milletvekilimiz İsmet Güneşhan'a, il ve ilçe başkanlarıma, bana ve ekip arkadaşlarıma güvenen tüm Karabigalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın. Yolumuz açık olsun" ifadelerini kullandı.

23 SEÇİM BÖLGESİNDE ÖNSEÇİM

Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi Rıdvan Uz kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

PM toplantısının ardından CHP Sözcüsü Deniz Yücel basın toplantısı düzenledi. Toplam 227 seçim bölgesinde adayları belirlediklerini aktaran Yücel, 227 seçim çevresinde 4 büyükşehrin yanı sıra 6 da il bulunduğunu söyledi. Parti Meclisi toplantısında 23 seçim çevresinde örgüt denetiminde ön seçim yapılması kararı aldıklarını bildiren Yücel, 58 seçim çevresinde de örgüt denetiminde ön seçim yapma yetkisi verilmesi kararı alındığını duyurdu.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç