Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar ile CHP Biga’nın İlçe Seçim Kurulu Üyesi ve Biga Belediye Meclis Üyesi Avukat Ergün Tulnay, yazılı bir basın açıklaması yaparak, Biga’da seçmenleri oy kullanmaya, oylarına sahip çıkmaya davet ettiler. Biga’da tüm sandıklarda görevlilerinin olduğunu, yine de tüm vatandaşların oy kullandıkları sandıkları izlemeleri gerektiğini söyleyen Tulnay; “İlk tur bitti. İkinci tur 0-0 başlıyor. Hep birlikte kazanacağız” dedi.

“İKİNCİ TURA 0-0 BAŞLIYORUZ”

İkinci turun yeniden ve 0-0 olarak başladığını dile getiren Tulnay; “Cumhuriyet Halk Partisi örgütünde ve tabanında başta bir durağanlık yaşansa da motivasyonumuz yeniden yükseliyor. Erdoğan’ın 21 yıl boyunca sürdürdüğü iktidarını sonlandırmak için, bir fazla oyu ikna edebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pazar gününe kadar, partimiz tüm örgütleriyle birlikte, tüm üyeleriyle birlikte sahada olmaya devam edeceğiz. Yılgınlığa yer yok! Bizler biliyoruz ki, esaret zincirini ancak cesaret zırhını kuşananlar, umudunu diri tutanlar, yılgınlığa düşmeyenler ve hayata küsmeyenler kırabilirler. Bu sebeple net bir şekilde ifade etmek isteriz ki, yılgınlığa düşmeyeceğiz. Aynı inançla çıktığımız bu yolda dirençle mücadeleye devam edeceğiz. İlk tur sona erdi. İkinci tur 0-0 başlıyor. Bu maçı kazanacağız. Bu maçı çocuklarımız için, huzurlu ve refah içinde bir yaşam için kazanmak zorundayız. Hiçbir vatandaşımız oy kullanma hakkından vazgeçmesin. İlk turda kime oy vermiş olursa olsun, biz tüm vatandaşlarımızın oyunuza talibiz. Bu sürecin sonunda birleşe birleşe, her görüşten vatandaşımız kazanacak” ifadelerini kullandı.

“SANDIĞA SAHİP ÇIKTIK VE ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MHP Biga'nın aday listesi belli oldu MHP Biga'nın aday listesi belli oldu

Biga’da sandıklara sahip çıktıklarını, her okulda görevlilerin olduğunu söyleyen Tulnay; “Biga merkez ve köyleriyle birlikte toplam 268 sandıkta oy kullanılmış olup, bu oyların hepsine ilişkin ıslak imzalı sandık sonuç tutanakları elimizde. Ayrıca 268 sandığında tamamında sandık kurulu üyemiz, okul sorumlumuz ve müşahitimiz yer aldı. Şunu net bir şekilde ifade etmek isterim ki, Biga merkez ve köylerinde bütün sandıklara sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz. Sorunlu hiçbir sandığımız olmadı, veri girişinde olumsuz hiçbir durumla karşılaşılmadık. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatanımıza ve sandığımıza sahip çıktığımızı açıkça beyan etmek istiyoruz. Bütün hemşehrilerimizi yılgınlığa düşmeden oy kullanmaya ve oy kullandıkları sandıklara sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç