Yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binden fazla başvurunun yapıldığı CHP'de, 125 seçim bölgesinde belediye başkan adayları açıklandı. Buna göre Çanakkale'de merakla beklenen belediye başkan adayı da Muharrem Erkek olarak gerçekleşti. Gelibolu Belediyesi ile Gelibolu'nun Kavakköy Belde Belediyesi için de başkan adayları belli oldu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yeniden aday olmazken; Parti Meclisi sonrasında 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin Çanakkale Belediye Başkan adayı olarak Muharrem Erkek açıklandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel liderliğinde toplanan MYK’dan Çanakkale Belediye Başkanlığı için Muharrem Erkek’in isminin Parti Meclisine gönderildiğini biliniyordu. Parti Meclisi toplantısında 250’ye yakın belediye başkan adayının ismi açıklanırken; Çanakkale Belediye Başkan adayının kim olacağı sorusu da yanıt buldu. CHP Parti Meclisi Çanakkale Belediye Başkanı adayı olarak Muharrem Erkek’i aday olarak açıkladı.

Belediye başkan aday adaylarından İrfan Mutluay, Mehmet Öngen ve Erdal Gezen ise önseçim istiyordu. Çanakkale Belediye Başkan Adayı genel merkez ataması ile gerçekleşti.

GELİBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZACAR

İyi Parti'nin Biga listesi açıklandı İyi Parti'nin Biga listesi açıklandı

CHP Parti Meclisi ayrıca Gelibolu Belediye Başkan adayı olarak yeniden Mustafa Özacar'ı açıklarken, Gelibolu'nun Kavakköy Belde Belediye Başkanlığına ise Necati Kopça'yı aday gösrerdi.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç