CHP, AKP hükümeti tarafından yapılan zamları, 81 ilde eşzamanlı düzenlediği basın açıklamalarıyla protesto etti. CHP Biga Kadın Kolları üyeleri de Biga Belediyesi Kapalı Pazaryeri önünde gerçekleştirdikleri eylemle protestoya Biga'dan destek verdiler.

CHP’li kadınlar hazırladıkları dövizler ile pazar yerinin Avcılar Köprüsü girişinde art arda gelen zamları protesto etti. CHP Biga İlçe Kadın Kolları İlçe Başkanı Özge Elmas yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Biga’da tarihi sonuç: Alper Şen dönemi başlıyor Biga’da tarihi sonuç: Alper Şen dönemi başlıyor

"Bugün pazaryerinde sizlere can sıkan değil; el yakan, can yakan pazar fiyatlarını göstermek için toplandık. Yöneticilerimizin önlerinde görmüş olduğunuz dövizler ara sıra mutfak tezgâhımıza konan ürünler değil, her gün soframızda olması gereken, çocuklarımızın boğazından geçmesi gereken ürünlerdir. Ancak, neredeyse günde en az bir öğün salataya doğradığımız, ekmek arasına koyup atıştırmalık yaptığımız biberimiz, domatesimiz, soğanımız öyle bir noktaya geldi ki; temel besin kaynağı olan bu ürünleri survivor yarışmasındaki gibi ödül oyunu oynayıp ayda bir kez yiyecek durumdayız. Bunun tek bir sebebi var o da; yoksulluğu bitirmek isteyenlerin değil sürdürmek isteyenlerin, israf düzenini devam ettirmesidir. Bu böyle devam edemez, etmemeli. Saraylarda oturanlar artık Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını da düşünmek zorundadır. Bizlerin her gün gelen zamlara, nefes alır gibi değişen rakamlara dayanacak gücü kalmamıştır. Biz burada bu eylemi gerçekleştirirken dahi muhtemelen bir şeylere yine zam geliyor. Her şeye %50-60-100-200’lü rakamlarla zam gelirken, açlık sınırının altında kalan asgari ücretliye, emekliye ve milyonlarca çalışana neredeyse hiç zam gelmiyor. Aldığımız destekler körelen ümitlerin bitmediğini gösterdi. Değişim rüzgarının dip dalgası umutlarımızı yeniden yeşertti. Bu doğrultuda bugün bizleri yalnız bırakmayan İlçe Başkanım, kıymetli dostum Cemal Mantar’a, Gençlik Kolları Başkanım Biröz Tazıcı’ya Belediye Meclisi Üyem Ergün Tulnay’a ve Belediye Başkan Aday Adayımız Alper Şen ağabeyime teşekkür ediyorum. Bizler mücadeleye devam edeceğiz."

(Haber Merkezi)

f9d465c1-b344-4974-9c0e-e1a8d005ed28

c60bc075-8934-48a0-9345-b6af9191ede2

Editör: Ahmet Tunç