Biga ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, yağlık ayçiçeğinin üretimini arttırmaya yönelik sürdürülen proje kapsamında, yüzde 45 hibe ile yağlık ayçiçeği tohumu dağıtacak. Projeden yararlanmak isteyen üreticilerin Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne başvurmaları gerektiği bildirildi.

Ülke gelinde olduğu gibi 'Yağlık Ayçiçeği Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması' projesi ile tarıma elverişli olup kullanılmayan alanları tarıma kazandırmak, nadas alanlarını azaltmak ve üstün verim özelliklerine sahip hibrit tohumların kullanımının yaygınlaştırması amaçlanıyor. Biga’da, yaz dönemi ekilişlerinde kesinti yaşanmaması ve mümkün olan tüm işlenebilir arazilerin ekilmesi için yüzde 45 hibeli yağlık ayçiçeği tohumu hibesi başladı.

Mavi Bayraklı Plaj sıralamasında Çanakkale 7’nci oldu Mavi Bayraklı Plaj sıralamasında Çanakkale 7’nci oldu

Biga İlçe Tarım Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında 'Ayçiçeğim Balçiçeğim' projesi ile yüzde 45 hibeli ayçiçeği tohumu dağıtımı yapılması planlanmaktadır. Projeye başvurmak isteyen üreticilerimizin ön başvuru yapmak için ilçe müdürlüğümüze gelerek ilgili formları doldurmaları önemle rica olunur. Projede dağıtımı yapılacak ayçiçeği tohumu sınırlı olup, başvuranlar arasından değerlendirme yapılacak, sonrasında teslim yapılacaktır" denildi.

(Haber Merkezi)