Çanakkale’de yapılan seçimle Biga Ziraat Odası’nın 60 yıllık tarihinde bir ilk yaşandı. Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün, hem Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı’na seçildi, hem de Ankara delegesi seçilmeyi başardı. Seçimden sonra konuşan Ergün; “Biga Ziraat Odası’na göreve geldiğimizde en büyük vaatlerimizden ve çalışmalarımızdan biri de Bigalı çiftçilerimizi Ankara’da en üst düzeyde temsil edebilmekti. Bu görevi daha da ileri taşıdık. Çanakkaleli çiftçilerimizi de Ankara’da temsil edeceğiz. Destek olan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Ziraat Odaları Genel Kurulu, Çanakkale Ticaret Borsası’nda bugün Çanakkale Ziraat Odası Başkanı Ufuk Ünver’in açılış konuşması ile başladı. Genel Kurul’da verilen önerge ile divan başkanlığına İpsala Ziraat Odası Başkanı ve TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan, Divan Başkan Vekilliğine Gelibolu Ziraat Odası Başkanı Erkan Kaya,  Divan Katipliklerine Lapseki Ziraat Odası Başkanı İsmail Sevim ve Yenice Ziraat Odası Başkanı Fahrettin Özcan’ın seçildiler.

SEÇİMDE BİGA’YA İKİ ÖNEMLİ GÖREV

Ardından Mayıs ayında Ankara’da yapılacak Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Kurulunda Çanakkale’yi temsil edecek delegelerin seçimine geçildi. Yargı gözetiminde yapılan seçimlerde Biga, Eceabat, Ezine ve Bayramiç Yönetim Kurulu başkanları Ankara delegesi olarak seçildiler. Genel Kurul öncesinde Çanakkale Ziraat Odası’nda yapılan ve İl Koordinasyon Kurulu’nun belirlendiği toplantıda ise Biga Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güray Ergün; Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığına seçildi. Başkan Vekilliğine Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Ünver, kurulun Sekreterliğine ise Bayramiç Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Şen seçildi.

337247291_102254369488534_5414053739184687242_n

“ÇİFTÇİMİZİN NEFESİ, SESİ OLMAK İÇİN…”

Bigalı ve Çanakkaleli çiftçilerin sesi olmak için mücadele ettiklerini söyleyen ve oybirliğiyle seçilen Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün; “Teveccüh göstererek odamızı bu önemli göreve layık gören tüm ziraat odası başkanlarımıza, Ankara delegeleri arasında yer almamızı sağlayan genel kurul üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bugün Biga Ziraat Odamızın altmış yıllık tarihinde bir ilk yaşıyoruz. Hem Ankara delegesi hem de Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı’na seçildik. İlimizdeki ziraat odası başkanlarımızın verdiği destek bizler için çok kıymetli. Onların destekleri ve bizlere olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Çanakkale çiftçimizin sorunlarını çözmek, onların sesi ve nefesi olmak adına başkanlarımızla uyumlu ve başarılı bir dönem geçireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Genel Kurul'a Biga Ziraat Odası Başkanı Güray Ergün, Biga Ziraat Odası Meclis Başkanı Taner Kömürcü, meclis üyeleri Fahri Tekin, Şahin Yaşar, Ali Fuat Satar, Soner Akkurt ile Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ceylan katıldılar.

(Haber: Ahmet Tunç)

ergün3

Ünal Özcan da tepki gösterdi Ünal Özcan da tepki gösterdi

ergün2

ergün1

Editör: Ahmet Tunç