"Çocuklarınızı internette yalnız bırakmayın" "Çocuklarınızı internette yalnız bırakmayın"

Dünya çapında tanınan eğitim derecelendirme platformu Study Abroad Aide, 2024 yılı Asya'nın En İyi Üniversiteleri Sıralaması'nı açıkladı. Sıralamada, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 367. sırada yer alarak, Asya'nın en iyi üniversiteleri arasında ilk %11'lik dilime girdi.

Study Abroad Aide, her yıl düzenlediği Dünya'nın En İyi Üniversiteleri sıralamasının ardından Asya'nın En İyi Üniversiteleri sıralamasını da açıklayarak, bölgedeki yükseköğretim kurumlarının küresel arenadaki yerini belirlemeye devam ediyor. Asya kıtası, çeşitli kültürel olanaklar ve nispeten düşük yaşam maliyetleriyle öğrenciler için ideal bir eğitim ortamı sunuyor. Bu özellikler, Asya'daki üniversiteleri dünya çapındaki öğrenciler için cazip bir seçenek haline getiriyor.

ÇOMÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada; “ÇOMÜ’nün bu prestijli sıralamada yer alması, üniversitemizin akademik itibarı, ekonomik ulaşılabilirlik ve uluslararası öğrenci dostu ortamı ile öne çıktığını göstermektedir. Üniversitemiz, yenilikçi öğretim ve araştırma yaklaşımları benimseyerek ve farklı endüstrilerdeki önemli paydaşlarla işbirliği yaparak eğitim kalitesini sürekli olarak artırmaktadır. Study Abroad Aide, Asya'nın En İyi Üniversiteleri sıralamasıyla uluslararası öğrenciler için kıtanın yükseköğretim manzarasına dair değerli bilgiler sunmayı hedeflemektedir. Bu sıralama, öğrencilerin eğitim yolculuklarında bilinçli kararlar almalarına yardımcı olacak önemli bir kaynaktır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, bölgesinde ve dünyada bilimsel ve toplumsal katkılarını artırarak, yükseköğretimde kalitenin simgesi olmaya devam etmektedir. Üniversitemizin bu başarıda emeği geçen tüm öğrenci, öğretim elemanı ve personeline teşekkür ederiz” ifadeleri yer aldı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç