Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 4. Sınıf Öğrencileri Mine Kök, Gülnaz Meyda, Ümit Getirici ve Ersan Saygın Güneş, 2023 Dünya Aşçılar Şampiyonası'nda üniversiteler arası kategoride 2. kez dünya şampiyonu oldu.

Dünya Helal Zirvesi Kapsamında 5.si düzenlenen Dünya Aşçılar Şampiyonası'na, 41 ülkeden bine yakın aşçı katıldı. Üniversiteler arası kategoride yarışan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri, hazırladıkları Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini, modern bir yorumla sunan tabakları ile jüriden tam not aldı.

ÇOMÜ Kıskandıracak Bir Destinasyon Merkezi Kuruyor ÇOMÜ Kıskandıracak Bir Destinasyon Merkezi Kuruyor

2022 YILINDA DÜNYA BİRİNCİSİ OLMUŞLARDI

Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 2022 Dünya Aşçılar Şampiyonası'nda da üniversiteler arası kategoride birincilik kazanmıştı. GUBY Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hande Kandur Aslan, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Özkan Yazar, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Özge Büyük ve Öğr. Gör. Ceren Akkök de şampiyon öğrencilerini tebrik ederek, başarılarının devamını dilediklerini iletti.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç