Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu yönetimi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Federayon Başkan Yardımcısı Üzeyir Kotan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; "Sayın genel başkana federasyonumuza olan destek mesajları için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Çanakkale, Denizli, Aydın, Antalya, Muğla, İzmir, Balıkesir ve Manisa’da faaliyet gösteren 62 derneğin bağlı bulunduğu Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu (DEGÜF) Başkanı Mehmet Sümer, Başkan Yardımcıları Üzeyir Kotan ve Özgür Dülger'in yanı sıra CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın da ziyarette yer aldılar.

federasyon4

"SAMİMİ BİR ORTAMDA..."

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Bigalı bir isim olan Federasyon Başkan Yardımcısı Üzeyir Kotan; "Siyasi partilerimize, çeşitli kurum ve kuruluşlarımıza gerçekleştirdiğimiz ziyaretler kapsamında CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu da ziyaret ettik. Samimi bir havada gerçekleşen ziyaretimizde Kemal beyin desteklerini önemsiyoruz. Biz büyük bir camiayız. Köklü bir camiayız. Camiamız adına sayın genel başkana ve Balıkesir'den hemşehrimiz, komşumuz genel başkan yardımcısı sayın Ahmet Akın'a yakın ilgileri için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

federasyon1

"DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Ziyaretlerin devam edeceğini söyleyen Kotan; "Daha önce Kültür Turizm Bakanlığı'na yaptığımız ziyarette de destek sözü aldık. İktidarından muhalefetine tüm siyasetçileri yanımızda görmek istiyoruz. Biz siyasetin dışında bir topluluğuz. Bu vesileyle devecisinden savranına, ağız bağcısından urgancısına, sunucusundan tüm hakem heyetlerine, izleyicisinden bu kültürün yaşaması için emek veren herkese yönetim kurulumuz adına şükranlarımızı sunarız" dedi.

Adaspor yeni başkanını seçti Adaspor yeni başkanını seçti

(Haber: Ahmet Tunç)

federasyon3

Editör: Ahmet Tunç