Kurban Bayramı’nda Sağlıklı Beslenme Önerileri Kurban Bayramı’nda Sağlıklı Beslenme Önerileri

Biga’da 31 Mayıs Günü Dünya Tütünsüz Günü'ne dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak, tütün ürünü kullanan kişilere tütün ürününü bırakmaları yönünde bilinçlendirmek ve sağlıklı yaşam için Biga’da etkinlikler düzenlendi... Bu etkinlikler çerçevesinde Biga’da  vatandaşların yoğun kullandığı bir AVM’ nin giriş katında Biga İlçe Sağlık Müdürlüğü, tarafından stant açıldı. Stantta 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla karbonmonoksit ölçümü yapıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğünce 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında AVM'de yapılan stant çalışması sırasında vatandaşlara dağıtılan broşürler eşliğinde öncellikle tütün ve tütün ürünlerinin kullanımının insan sağlığına ve çevreye verdiği zararlar konusunda bilgilendirilmede bulunuldu, sigara bırakma polikliniklerinin tanıtımı yapıldı ve karbonmonoksit ölçümleri yapıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Personellerimiz tarafından “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü” kapsamında Müdürlüğümüz binasında ve Pakt Plus AVM’de stant kurularak vatandaşlarımıza “ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı”, ilçemizdeki "Sigara Bırakma Poliklinikleri” ve kapalı alanlarda tütün ürünü kullanımı durumunda vatandaşların ihbarda bulunabilecekleri “ALO 184 SABİM” hattı hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılarak broşür dağıtılmıştır. Ayrıca isteyen vatandaşlarımıza karbonmonoksit (CO) ölçümü yapılarak sigarayı bırakmak isteyen vatandaşlarımız İlçemizdeki Sigara Bırakma Polikliniklerimize davet edilmiştir.”ifadeleri kullanıldı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç