Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1’inci Dairesi, yaz kararnamesine yönelik çalışmalarını sonuçlandırdı. Kararname, HSK’nin internet sitesinden yayımlandı.

Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette

Kararnameyle Adıyaman, Ağrı, Aydın, Bingöl, Denizli, Elazığ, Giresun, Hatay, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Mardin, Muş, Niğde, Şırnak, Trabzon, Uşak ve Van ile 38 ilçenin Cumhuriyet başsavcıları değişti. Biga Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, Ağrı Doğubeyazıt Cumhuriyet Başsavcılığı'na görevlendirilirken; İzmir Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demir ise Biga Cumhuriyet Başsavcısı olarak görevlendirildi.

Biga Hakimi Ferhat Demir, Düzce Hakimliği'ne, Biga Hakimi İsmail Cerrahoğlu Kütahya Hakimliği'ne, Biga Hakimi Goncagül Konur Öztaş ise Doğubeyazıt Hakimliği'ne; Biga Hâkimi Okan Çanak, Osmaniye Hâkimliği'ne; Biga Cumhuriyet Savcısı Gülizar Altın, Malatya Cumhuriyet Savcılığı'na; Biga Hakimi Zehra Gamze Çürük, Adana Hâkimliği'ne; Biga Cumhuriyet Savcısı Cemal Kabal, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı'na; Biga Hakimi Makbule Çiğdem Yılmaz, Malatya Hâkimliği'ne görevlendirildi.

Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Emir Mehmet Avşar, Biga Cumhuriyet Savcılığı'na; Devrekâni Hâkimi Yeşim Kübra Altuntaş, Biga Hâkimliği'ne görevlendirildiler.

ÇANAKKALE'DE DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ VAR

Çanakkale Cumhuriyet Savcısı Mehmet Bayhan, Aksaray Cumhuriyet Savcılığı'na; Çanakkale Hâkimi Ünsal Bayav, İzmir Hâkimliği'ne; Çanakkale Hakimi Osman Yusufoğlu, Gebze Hâkimliği'ne; Çanakkale Hakimi Ömer Faruk Kuntoğlu, Konya Hâkimliği'ne görevlendirildi. Çan Hakimi Selda Doğan Bektaş ise Ceyhan Hâkimliği'ne; Ayvacık Cumhuriyet Savcısı Ali Mert Yaşar, Adıyaman Cumhuriyet Savcılığı'na; Bayramiç Hâkimi Hatice Ermiş, Bakırköy Hâkimliği'ne; Ayvacık Hâkimi Ayşe Melda Özkaynak Aydın, Erdemli Hâkimliği'ne görevlendirildi.

Malatya Cumhuriyet Savcısı Ahmet Bağcı, Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı'na; Malatya Cumhuriyet Savcısı Erkan Çetinkaya, Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı'na; Van Cumhuriyet Savcısı Muhammed Dönmez, Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı'na, Malatya Hakimi Ahmet Önçırak, Çanakkale Hâkimliği'ne görevlendirildiler.

Manisa İdare Mahkemesi Üyesi Ülkü Çardakçı, Çanakkale İdare Mahkemesi Üyeliği'ne; Çanakkale İdare Mahkemesi Üyesi Murat Acar ise Siirt İdare Mahkemesi Başkanlığı'na görevlendirildi.

118 AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANI ATANDI

Ağır ceza mahkemesi başkanı olarak ise 118 atama gerçekleştirildi. Deprem bölgesinde yer alan mevcut mahkemelere ilave olarak 5 ağır ceza mahkemesi, 39 asliye hukuk mahkemesi, 11 tüketici mahkemesi ve 9 sulh hukuk mahkemesi faaliyete geçirilecek şekilde planlama yapıldı ve bu mahallere ilave 61 hakim ataması yapılarak deprem nedeniyle adli yargıda açılması muhtemel davalara ilişkin mahkemelerin etkinliği ve verimliliğinin artırılması amaçlandı.

ADALET BAKANI TUNÇ DUYURDU

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Hakimler ve Savcılar Kurulunun 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ülkemize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olsun. Hakim ve savcılarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, aileleri ile birlikte sağlık ve esenlikler temenni ederim. Adalete olan güveni daha da yukarılara taşımak için her kademedeki meslektaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Detaylar gelecek...

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç