Bölgesel Amatör Lig'e çok iyi başlayan, ancak bu başarıyı sezon sonuna kadar götüremeyen mavi beyazlı temsilcimizde gözler Mayıs ayında yapılacak kongreye çevrildi.

Bigaspor'da Mayıs ayının içinde yapılması planlanan seçimli genel kurulda Bigaspor Başkanı Serkan Özkan'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından deneyimli spor adamı İbrahim Küçük başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

"GENÇLİKTEN BU YANA HAYALİMDİ"

Medya Lokum'a konuşan İbrahim Küçük; "Bigaspor'a yönetici olmak benim gençlikten beri hayalimdi. Hatta bundan yıllar önce canlı yayında söylemiştim. Belli bir döneme gelince aktif teknik direktörlük yaşantımı sonlandırıp karar mercii alanında yer almak, yetki almak istediğimi ifade etmiştim. Bu dönemde de mevcut başkanın göreve devam etmeyeceğini beyan etmesinden sonra bu taşın altına elimi koymam gerektiğini düşündüm. Serkan Başkanla yine kararının net olduğunu öğrendikten sonra bu kararı verdim ve yola çıktım. Yılların verdiği bilgi, birikim ve tecrübeyi, Biga'daki spora, Bigaspor'a , gençlere, tesisleşmeye katkı vermek adına böyle bir yola çıktım. Bigaspor'un her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha ortaya koymak adına. Bu sezon da son 4 haftada Bigaspor'un bu zorlu döneminde de bize ihtiyaç duyduğunda yanında olduk. Son nefesimize kadar Bigaspor için, Biga'daki spor için yer almaya devam edeceğiz. Ben bunu yıllardır söylüyorum. Kendi memleketimize hizmet etmek için burada kaldım hep. Farklı kariyer peşinde koşmadım. Hiçbir zaman siyaseti ve ticareti bir arada tutmadım. Siyasetin içinde yer almadım. Ben spor adamıyım. Sporda yapmış olduğum bilgiyi, tecrübeyi büyük camia Bigaspor'a, daha kolay kitlelere ulaşabileceğim için, daha kolay Biga'daki spora katkı verebileceğim için iyi bir ekip oluşturarak çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Yüzmede başarılı oldular, Erdoğan'dan hediyelerini aldılar Yüzmede başarılı oldular, Erdoğan'dan hediyelerini aldılar

image2

"GENÇLERE, GELECEĞE, TESİSLEŞMEYE ÖNCELİK VERECEĞİZ"

Başkan adayı olduğunu açıklayan deneyimli spor adamı Küçük; "Günü kurtarıcı hedefler peşinde olmayıp, biraz daha kalıcı, biraz daha topluma yararlı birey yetiştirmek adına gençlere yatırım yapacağız. Ben son 5 yılda, Bigaspor kulübünde teknik direktörlük yaptığım dönemde, kendi altyapımızdan her dönemde 5-6 oyuncu A takımda oynadı. Arşivler zaten bunu gösterir. Yine altyapıdan oyunculara değer vereceğiz. Yarışmacı takım olduğumuz zaman kendi bölgemizdeki sporcuların üst liglere adapte olması, performansı yeterli olmadığında mecburen dışarıdan futbolcu getirmek zorunda kalıyoruz. Bundan önceki yönetimleri tebrik ediyorum. Bütçeler ayırarak, yarışmacı olmak adına transferler yaptıkları için böyle bir tercihte bulunmak zorunda kaldılar. Şu anda süper ligde oynayan, üst liglerde oynayan takımlarda da altyapılarından ya da kendi şehirlerinden çok fazla sporcu yok. Ama burada hedef değişirse, tesisleşmeye ve altyapıya önem verilirse o zaman yarışmacı kimlikte çıkılır" dedi.

image0

"YOLA ÇIKIŞ HEDEFİMİZ..."

Bigaspor'da saha içinde ter dökerek top koşturan ve teknik direktör olarak hizmet eden İbrahim Küçük Bigaspor'a başkan Adayı olmasıyla ilgili hedeflerini de açıklayarak; "Yola çıkış hedefimiz şampiyonluk değil. Öncelikle tesisleşme, kendi altyapımızdaki oyunculara ve teknik adamlara öncelik vermek, bunun akabinde de başarı ve şampiyonluk gelebilir. Buna da kimse hayır diyemez. Ana hedefimiz Biga'daki öz kaynaklarımıza dönüş, insana yatırım yapmak. Yönetim kurulumuzu belirledikten sonra yönetimdeki arkadaşlarımızla teknik kadromuzu oluşturacağız. İnşallah genel kurul bize teveccüh gösterip görev verirse, hep beraber belirleyeceğiz. Önceliğimiz kendi bölgemizdeki insanımızdan yana olacak" şeklinde konuştu.

Editör: Ahmet Tunç