Biga Belediye Başkanı Alper Şen, Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur ile birlikte Biga'da çalışan nakliyecilerle kamyon garajı yapımı gündemiyle bir araya geldi. Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Alper Şen, kalıcı kamyon garajı projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Kamyon garajı için düşünülen yer de sektör temsilcileriyle paylaşıldı.

Kamyon garajı yapımı için kararlı olduklarını dile getiren Biga Belediye Başkanı Alper Şen, "Özellikle altını çizerek söylüyorum, bugün itibariyle kalıcı kamyon garajımızı Biga'mıza kazandıracağımız ilk gün. Bununla ilgili daha öncesinde dağınık park alanları oluşturulmuştu. Göreve gelmemiz ile birlikte cesaretli bir adımı attık ve geçici park yeri olarak Pancar Deposu alanında yerimizi belirledik. Planladığımız gibi yılbaşına kadar nakliyecilerimizi yeni yerine geçirmek istiyoruz. Kentsel Atıksu Arıtma Tesisi'mizin hemen arkasına yapacağımız kamyon garajının işletmesini de biz yapmak istiyoruz. Hedefimiz, Biga'yı her alanda daha modern ve yaşanabilir bir şehir haline getirmektir. Kalıcı kamyon garajı projesi de bu hedef doğrultusunda attığımız adımlardan biridir" dedi.

Yunan Bayraklı Tekneye Uyuşturucu Operasyonu Düzenlendi Yunan Bayraklı Tekneye Uyuşturucu Operasyonu Düzenlendi

Yeni kamyon garajının tamamlanmasıyla birlikte, Biga'da nakliye sektörünün daha organize ve etkili bir şekilde hizmet vereceği vurgulandı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç