Biga ve Çanakkale'de yaşayan Karadenizliler, öğretmen Tuba Aksel, Tepe Restaurant sahibi Mehmet Çakır ve Sunum Pastanesi sahibi Habib Yüksel'in organize ettiği gecede Tepe Restaurant'ta buluştular.  Karadenizliler, hem yöresel yemeklerini yerken kaynaştılar, hem de önce Karadeniz şarkılarını hep bir ağızdan söylediler. Gecenin sonunda ise horon tepen Karadenizliler, renkli görüntüler oluşturdular. Gece Karadenizli sanatçı İsmail Ceylan sahne aldı.

Karadeniz sanatçı İsmail Ceylan'dan önce Karadenizli adliye çalışanı Yasin Çevik de istek üzerine bir şarkı seslendirdi.

Gece davetlilere Karadeniz yemekleri ikram edildi. Karalahana çorbası, mısır ekmeği, karalahana sarması, hamsi, turşu kavurması ve soğuk baklava gecenin menüsünü oluşturdu.

Karadenizliler Gecesi'ne Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, İyi Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale Karadenizliler Derneği yönetimi, Biga'da yaşayan Karadenizliler ile Biga'da görev yapan basın mensupları katıldılar. Davetlilerin yoğun ilgisi nedeniyle masalar günler öncesinden doldu.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

karadeniz13

İngiltere’de Çanakkale savaşları anlatıldı İngiltere’de Çanakkale savaşları anlatıldı

karadeniz12

karadeniz11

karadeniz10

karadeniz9

karadeniz8

karadeniz7

karadeniz6

karadeniz5

karadeniz4

karadeniz3

karadeniz2

karadeniz1

Editör: Ahmet Tunç