İçişleri Bakanlığı görevine Süleyman Soylu’nun ardından Ali Yerlikaya’nın getirilmesiyle bürokrasideki değişim devam ediyor. Ağustos başından itibaren yayımlanan emniyet ve valiler kararnamesi ile TSK ve hsk atamalarını bu kez kaymakamlık atamaları takip etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararında, birçok kaymakam ve vali yardımcısı yeni görev yerlerine atandı; 42 ilin jandarma komutanı değişti. Çanakkale'de ise 4 kaymakam ve 1 vali yardımcısı başka illere görevlendirilirken, Çanakkale'ye de 4 kaymakam ve 2 vali yardımcısı ataması yapıldı. Biga'da görev yapan başarılı kaymakam Erdinç Dolu'nun görevine devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. Başarılı Kaymakam Dolu, Biga'da görev yapmaya devam edecek.

Biga’da 20 dar gelirli vatandaşın bakkal borcu ödendi Biga’da 20 dar gelirli vatandaşın bakkal borcu ödendi

Biga'da geldiği günden bu yana okul inşaatlarının hızlandırılması ve eğitim başta olmak üzere birçok konuda farkındalık yaratan çalışmalar gerçekleştiren Kaymakam Dolu'nun görevine devam edecek olması ise yüzleri güldürdü. Biga'ya çağ atlacak Yat Limanı projesi dahil birçok projede imzası bulunan Kaymakam Dolu, görevine devam edecek.

ÇANAKKALE'DEN GİDENLER

Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı; Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Tekirdağ Kapaklı Kaymakamı; Gökçeada Kaymakamı Serhat Doğan, Kilis Vali Yardımcısı; Ayvacık Kaymakamı İlker Eker, Gaziantep Vali Yardımcısı; Çanakkale Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol ise Bilecik Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi.

ÇANAKKALE'YE GELECEKLER

Balıkesir Marmara Kaymakamı Murat Çiçek, Eceabat Kaymakamı; Sakarya Kocaali Kaymakamı Emre Nebioğlu, Çan Kaymakamı; Diyarbakır Hazro Kaymakamı Salih Ak, Ayvacık Kaymakamı; Şırnak Vali Yardımcısı Nurbaki Yalçın, Gökçeada Kaymakamı; Payas Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Çanakkale Vali Yardımcısı; Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, Çanakkale Vali Yardımcısı olarak görevlendirildiler.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç