Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından oluşturulan İyilik TIR’ı, Lösemili çocuk ve kanser hastası yetişkinlere yönelik yardım dağıtmak için Çanakkale’ye geldi. İyilik TIR’ında gerçekleşen birbirinden renkli sahne gösterileri büyük ilgi topladı. Ayrıca bağışlanan kuru gıda, giysi, kırtasiye ve oyuncak gibi yardımlar lösemili çocuk ve yetişkin hastalara dağıtıldı. Lösemili Çocuklar Vakfı Bursa İl Koordinatör Yardımcısı Aslı Sakarya açıklamada bulundu. Ayrıca açıklamasında LÖSEV olarak Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardım ulaştırmaya çalıştıklarını belirtti.

Yaz mevsiminde cilt sağlığı için bu hatalardan kaçının! Yaz mevsiminde cilt sağlığı için bu hatalardan kaçının!

Aslı Sakarya projenin detaylarından bahsetti. LÖSEV Vakfı’nın yalnızca Türk halkının bağış ve desteklerini kayıtlı hastalara ulaştırdığını ifade etti. Ayrıca asla sokakta bağış toplanmadığını vurguladı. 25 yıldır başta lösemili çocuklar olmak üzere tüm yetişkin kanser hastalarının elinden tutup yalnız bırakmadığını belirten Sakarya; “Çanakkale’de Vakfa kayıtlı hastaları TIR’larımıza davet ediyoruz. Gelip buradan kendileri arzu ettikleri şekilde yardımlarını seçerek alabiliyorlar. Ayrıca yanında gıda kolisi ve hijyen paketi de hastalarımıza teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

LÖSEV’DE KURBAN BEDELİ 5 BİN 450 TL

Ayrıca yaklaşan Kurban Bayramı’nda da LÖSEV’e yapılan bağışların da büyük önem taşıdığı vurgulandı. Aslı Sakarya; “Kurban bağışları Vakfımız için oldukça önem taşımaktadır. Vekâleten aldığımız kurban kesimlerini bayram sürecinde gerçekleştiriyoruz. Etlerin tamamını bir seferde hastalarımızın tüketmesi mümkün olmayacağı için Diyanet’ten icazetle takas usulüyle yıl boyu hastalarımıza ulaştırmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Ayrıca bununla birlikte LÖSEV’e bugüne kadar destek sağlayan herkese teşekkürlerini iletti. Bu yılki LÖSEV kurban bedelinin ise 5450 lira olarak belirlendiğini söyledi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç