MHP Grubu'ndan Biga Belediye Meclisi'ne seçilen Gökhan Demirkol da ilişiğinin kesildiğine dair MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ve MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım'ın açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yayınladı.

Kamuoyunda tepkileri merak edilen MHP'den kesin ihraç talebiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilen Yahya Bulan ile partiye üyeliği bulunmadığı gerekçesiyle ilişiği kalmadığı açıklanan Gökhan Demirkol'un MHP grubundan tasfiyesi kamuoyunda dikkat çekmişti. Belediye Meclis Üyesi Demirkol, aynı zamanda Çanakkale Ülkü Ocakları'nda Teşkilatlandırma Birim Başkanı olarak görev yapıyor. Bir diğer Belediye Meclis Üyesi Yahya Bulan ise sessizliğini koruyor.

Demirkol'un yaptığı açıklamanın hemen ardından ise MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya da yazılı bir açıklama yaparak görüşlerinden taviz vermediklerini ve konunun çarpıtılmaya çalışıldığını iddia etti ve "Konu burada şu bu değil, vicdansızca yapılan, grup kararına sadakatten fütursuzca bahsedip, aksini uygulanan, asıl yaşananlardır…" ifadelerini kullandı.

"ÜYELİĞİM HANGİ NİYETLERLE SİLİNDİ?"

Üyeliğinin kendisinden habersiz silindiğini ima eden Biga Belediye Meclis Üyesi Gökhan Demirkol yaptığı yazılı açıklamada; "Milliyetçi Hareket Partisi Üyesi olmadığım için MHP ile bir ilişiğim yokmuş. Benim MHP ile ilişiğim doğumumdan ölümüme kadar kaderimize yazılmış. 1995 yılında tanıştığım Ülkü Ocakları'nda bir çok görevde bulunarak 8 yıl Biga Ülkü Ocakları İlçe başkan yardımcılığı görevinde bulundum. Akabinde 2013-2016 yılları arasında Biga Ülkü Ocakları başkanlığı yaptım. 2017-2018 yılları içerisinde Biga MHP İlçe Başkanlığında Teşkilatlanma görevinde bulundum. 2018 yılında MHP il Başkanlığı yönetiminde çalışma yaptıktan sonra 2019 yerel seçimlerinde MHP Biga Belediye Meclis üyeliği görevine seçildim. Şu anda da hem Belediye meclis üyeliği hem de Çanakkale Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Tüm bu görevlerimi MHP üyesi olmadan mı yürüttüm? Acaba benim üyeliğim hangi saiklerle, hangi niyetlerle silindi Ruz-i mahşerde hesaplaşacağız" ifadelerini kullandı.

Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi

MEVCUT YÖNETİME PAZARLIK SUÇLAMALARI

Mevcut MHP il ve ilçe yönetimlerini de suçlayan Demirkol; "Tüm bu süreçler içerisinde siyasi seçimlerimin tamamında Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin emri ne ise o yönde canla başla çalışma yürüttüm ve yürütmeye devam edeceğim. Ömrünün çoğunu Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde fitne ve tezviratla geçirip Lidere sadakati menfaate bağlı olan Sadi Somuncuoğlu'nu anarak oturduğu koltuktan bihaber olan dünsüzlerden mi Lidere sadakati öğreneceğiz? Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Cumhur ittifakını ülkenin bekası için şartsız talepsiz bir kader birlikteliği olarak görürken, bu düşünceyi idrak etmekten aciz ve şahsi ikballeri için menfaat devşirme mekanizması olarak görenler mi yoksa şahsım mıdır Cumhur ittifakına zarar veren? Pazarlık yapmak için cebini ve yandaşına menfaat sağlamak için belediye meclisinde ittifak ortağının tasarısına red verdirip sonrasında menfaatini temin ettikten sonra aynı tasarıya evet diyelim diyenler midir dava adamı(!)? Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen Bilge Lider Devlet Bahceli'nin Türk siyaset tarihinde okutulacak dik ve tavizsiz duruşundan nasip almayıp tek derdi cebi ve menfaati olan İl Başkanı ile ilçe başkanı mıdır bizim ülkücülüğümüzü sorgulama makamı?" dedi.

"ZİLLETE ORTAK OLAN VE ORTAK EDEN KİM?"

"Biz MHP’li gibi gözükmeye çalışmayız, Türklük gurur ve şuurunu İslam ahlak ve faziletiyle birleştiren kişiyi herkes MHP’li diye bilir zaten. Mesela Teşkilat Biga’da yerel seçimlere Cumhur İttifakı ortaklığı ile gidileceğini söylediğinde sahada canla başla çalışırken ortaya çıkamayan, sizi destekliyoruz ama ekmeğimizi de başkası veriyor deyip tatlı su kurnazlığı yapanlar kimlerdir? Mesela İlçe Yönetim kurulu kararı ile oylamada red verileceği tarafımıza iletilirken gurup kararına tam uyan bizler Zillet’e destek verdiysek, bu yönde oy kullanılmasını isteyenler Zillet’in kendisi olmaz mı? Bizim Liderimiz Bülent Erdoğan diyenler MHP’li ama ben MHP’li değilim öyle mi? Benim MHP ile ilişiğimin olmadığını iddia edenlere Hodri Meydan. Hepsi genel seçimlerde ve yerel seçimlerdeki çalışmalarının belgelerini, fotoğraflarını göstersinler. 1999-2002-2007-2011-2015-2018 genel seçimlerinde, 2016 referandum oylamasında, 2004-2009-2014-2019 yerel seçimlerinde hiç görmediğimiz, ortada olmayan siyasi münafıklar türlü dolaplarla üyeliğimizi silerek MHP ile ilişiğimiz olmadığını söylemişler. Bunca zaman AKILLARI NEREDEYMİŞ? Sadece e-devlet uygulamasında MHP üyeliği olanlar? ÇIKARIN FOTOĞRAFLARINIZI? Bir de gazete haberinde casusluktan bahsediliyor. Hiç mi utanmıyorsunuz? Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz? Ancak siz hem korkuyor hem de kokuyorsunuz! MHP il başkanlığını şahsi menfaat ve hesaplar doğrultusunda lağıma çevrilmiş ve bu lağım Biga'da patlak vermiştir. Yazıklar Olsun! ZİLLETE ORTAK OLAN VE ORTAK EDEN KİM KAMUOYUNA SORUYORUM!"

BAŞKAN ALTINKAYA'DAN 'SADAKATSİZLİK' AÇIKLAMASI

Biga Belediyesi'nde yaşanan olaylar hakkında Genel Merkezimizin talimatları ile haklarında kararlar alınan Belediye Meclisi eski Üyeleri kanaatimizce gerçekte ne olduğunu çarpıtarak, asıl yaşanan hususu dikkatlerden kaçırabileceklerini sanıyorlar. Bizler bugüne kadar öncelikli olarak hep Biga’mızın menfaatlerini gözeterek hareket ettik. Hiç bir karşılık beklemeden. Bunu bütün Bigalı hemşerilerimiz de çok iyi bilir. Konu Biga olunca teferruatı hep bir kenara bıraktık. Aksini iddia edecek kim varsa da yüzleşmeye her zaman hazır olduk. Kamuoyunda gündeme gelen bir alan için özel imar tartışmaları olan konuda da, hareket tarzımız değişmedi. Şimdi, asıl konuyu çarpıtıp bu konuya endeksleyenler ve herkes bu konu ile alakalı tutumumuzda hiç bir değişikliğin olmadığını çok iyi bilmelidir. İlgili kişiler uzunca süredir yaşananları çok iyi bilmektedirler, sürekli olarak karşılaşılan durumlarda da nasıl hareket ettiklerini, yaptıklarını hem biz, hem bütün yönetim kurulu hem de konu paydaşları çok iyi bilmektedirler… İlgili kişiler madem parti grup kararlarına bu kadar sadıklar, sözler vererek aldıkları diğer kararları, üzerinden saatler bile geçmeden neden? Unuturlar?… Neden sözlerini yerler?.. Teşkilata sadakatten bahsedenler… Parti kararı ortadayken, birileri sufle mi vermiştir? Uymayın demiştir? Ki; 'yazdım oynamıyorum'a başlamışlardır. Kimse bize akıl vermeye, konuyu çarpıtmaya kalkmasın, Biz de bu işe geçen gün başlamadık!… Yaşananlar belli, hafızamız diri, talimat kesindir. Üye olan da ihraca sevklidir. Konu burada şu bu değil, vicdansızca yapılan, grup kararına sadakatten fütursuzca bahsedip, aksini uygulanan, asıl yaşananlardır… Kendinizi kandırabilirsiniz ama Bizi ASLA!.."

Editör: Ahmet Tunç