Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ve yönetimi Biga Devlet Hastanesi Başhekimi olarak 1 Haziran 2022 tarihi itibariyle göreve başlayan Op. Dr. Emrah Demirci'yi ziyaret ettiler. Ziyarette MHP'li Biga Belediye Meclis Üyesi Sıtkı Keçeci de yer aldı.

Ziyarette diş hastanesi inşaatının son durumu, Biga'ya gelen kaliteli doktorların uzun süre Biga'da kalmak istememeleri konuları gündeme gelirken; MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya üzerine düşen her konuda devlet hastanesine tam destek vereceklerini söyledi.

Kurban Bayramı'nı sağlıklı geçirmenin 10 kuralı Kurban Bayramı'nı sağlıklı geçirmenin 10 kuralı

Ziyaretle ilgili konuşan MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya; "Bigamız köy sayısı ve nüfus yoğunluğu bakımından birçok il ile eşdeğer potansiyele sahip. Bu anlamda ben sağlık çalışanlarımızın gayretini takdire şayan buluyorum. Bizim Biga'ya gelen kaliteli doktorları burada yaşayabilmeleri konusunda ikna edecek adımlar atmamız gerekiyor. Bu doktorlarımızın kısa sürede gitmek istemeleri çok hoş bir durum değil bizler için. Başhekimiz Op. Dr. Emrah Demirci de bu konuda bizle hemfikir. Bizim için keyifli ve verimli bir sohbetimiz oldu. Diş Hastanesi'yle ilgili de sohbet etme şansı elde ettik. Binanın Temmuz ayı sonu itibariyle, bir aksilik de olmazsa teslim alınacağı bilgisini aldık. Envanter işleri ve çevre düzeninin de tamamlanmasıyla Diş Hastanemizin Ekim ayına kadar açılışının düşünülebileceğini öğrendik. Bizler için sevindirici bir haber. Bizler sağlıkta siyasetin olmayacağını ama Başhekimimize elimizden ne gelirse de talep etmeleri durumunda destek olacağımızı da ilettik" ifadelerini kullandı.

Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Demirci'nin ise ziyarette; kalbinin Biga için attığını, Biga için elini taşın altına koymaktan çekinmeyeceğini, köy sayısının fazlalığı ve çevre ilçelerden gelen talepler nedeniyle yoğunluğun Acil Servisi'nde yaşandığını fakat doktorlar, hemşireler başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının büyük bir özveriyle çalıştıklarını söylediği öğrenildi.

BAŞHEKİM OP. DR. DEMİRCİ KİMDİR?

Op. Dr. Emrah Demirci 1985 yılında Manisa'nın Akhisar ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Akhisar'da tamamladıktan sonra tıp fakültesi eğitimini 2003-2010 yılları arasında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 2010-2011 yılları arasında Şırnak / Silopi'de mecburi hizmetini yaptı. 2012 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı'nda üroloji uzmanlık eğitimine başladı. Temmuz 2017'de uzmanlık eğitimini tamamladı. 2017-2021 yıllarında Yozgat Şehir Hastanesi'nde üroloji uzmanı olarak çalıştı. 15.07.2021 – 31.05.2022 tarih aralığında Ayvacık Devlet Hastanesi’nde Başhekim olarak görev yapan Op.Dr. Emrah Demirci evli ve iki kız çocuğu babası olup,  01.06.2022 tarihinde Başhekim olarak Biga Devlet Hastanesi'nde göreve başlamıştır.

(Haber: Ahmet Tunç)

289575059_140514325254723_4980339658039097167_n

Editör: Ahmet Tunç