Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Biga Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’nı incelemek üzere Çarşamba günü Biga'ya geldi. Çanakkale'de göreve başladığı ilk günden itibaren saha ziyaretleriyle başarılı bir ivme yakalayan Müdür Türkarslan'ın çalışkanlığı dikkat çekiyor. Biga'da İlçe Tarım Müdürü Fevzi Atmaca da saha çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve kısa sürede Bigalıların sevgisini kazanmıştı.

İncelemelere Müdür Türkarslan’ın yanı sıra Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş, Meclis Başkanı İbrahim Kahraman Soydan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gençoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Bünyamin Tekin, Meclis Başkan Yardımcısı Mehmet Demircan, Meclis, Meclis Üyeleri Ramazan Ceylan Erhan Kabak, Sorumlu Veteriner Mutlu Kaya, Genel Sekreter İbrahim Sütçü, İl Müdür Yardımcısı Latif Candan, Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü H. İbrahim Büyükgaga ve teknik personel de katıldı.

Heyet, hayvan pazarındaki padokları inceledikten sonra çay ocağındaki üyeler ve üreticilerle bir araya geldi. Başkan Baş, üye ve üreticilere hayırlı işler dileklerini ilettikten sonra Müdür Türkarslan’a gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini iletti.

İl Tarım Müdürü Türkarslan, üreticilere hayırlı işler dileklerini ileterek sorunlarını tek tek dinledi ve taleplerini aldı. Tarım Sigortalarının önemi, Sözleşmeli Üretimde TARSİM kapsamında sigorta yaptırma zorunluluğu, miras, intikal ve mülkiyet sorunları gibi konularda bilgi verdi. Üreticilere, daha önce Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt yaptırılamayan arazilerin yeni çıkan taahhütname ile 2024 yılı ÇKS kaydının yapılabileceği, son ÇKS kayıt gününü beklemeden dosyalarını teslim etmeleri, hayvancılık desteklemeleri ve güncellemeler konularında bilgi verildi.

Biga TSO, yatırımları Çanakkale gündemine taşıdı Biga TSO, yatırımları Çanakkale gündemine taşıdı

Üreticiler, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan’ı erken saatlerde yanlarında görmekten ve sorunlarını dinlemesinden memnuniyetlerini dile getirdi. Heyet, Hayvan Pazarı ziyaretinin ardından Biga Ticaret Borsası Hububat Kurutma tesisi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret, her iki tarafın karşılıklı iyi dilekleriyle sona erdi.

(Haber Merkezi)

borsa7-1

borsa6-1

borsa5-1

borsa4-1

borsa3-1

borsa2-2

borsa1-2

Editör: Ahmet Tunç