Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Eğlenerek Motive Oluyoruz Öğrenmeyi Daha Çok İstiyoruz’ eTwinning Projesi geliştirdi.

Okul Müdürü Nermin Kunt, Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı Bölüm Şefi Gözde Savaş ile Grafik ve Fotoğraf Alanı Bölüm Şefi Sultan Ayçiçek’in birlikte yürüterek ‘Eğlenerek Motive Oluyoruz Öğrenmeyi Daha Çok İstiyoruz’ adlı projeyi hazırladılar.

Okul Müdürü Kunt: "öğrencilerin ders içi ve ders dışı motivasyonlarını arttırmaya yönelik film izleme, gezi ve gözlem, karaoke gibi etkinliklere yer verildi. Etkinlikler sonrasında web 2.0 araçları kullanılarak öğrencilerin teknolojiyi eğitimde kullanma becerileri geliştirildi. Çeşitli illerden ortakların yer aldığı proje, yoğun ilgi gördü " diye konuştu.

eTwinning nedir?

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) kullanımıyla okullar için destek, araç ve hizmetler sağlayarak Avrupa’daki okullar arası işbirliğini teşvik eder. Ayrıca; eTwinning, eğitimciler için sürekli çevrimiçi Mesleki Gelişim için ücretsiz fırsatlar da sunmaktadır.

Muhtardan eğitime örnek destek! Muhtardan eğitime örnek destek!

2005 yılında Avrupa Komisyonunun e öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor program olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Merkezi Destek Servisi, Avrupa'daki okullar, öğretmenler ve öğrenciler için eğitimi geliştiren 34 Avrupa Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan Europen Schoolnet tarafından yönetilmektedir. Ayrıca eTwinning ulusal düzeyde 38 Ulusal Destek Kuruluşu tarafından desteklenmektedir.

WhatsApp Image 2022-04-07 at 15.17.42

Editör: Ahmet Tunç