AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Biga’ya yapılacak iki yeni yatırımın müjdesini verdi. Biga’nın Hamdibey Mahallesi’nde 9 derslikli ilkokul ek binası ile Ağaköy’e yapılacak Jandarma Karakol Binası’nın ihaleye çıkacağını duyuran Gider, her iki yatırımın da bir yıl içerisinde faaliyete hazır hale getirileceğini duyurdu.

Biga’nın ihtiyacı olan ilkokul ek binası ile jandarma karakolu binası, ihaleye çıkıyor. Hamdibey Mahallesi’nde Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu’na 9 derslikli ek bina ile Ağaköy’de Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binasının ihale sürecine başlayarak hızla inşa edileceğini duyuran AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, her iki yatırımın da Biga’ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Açıklamasında yapılacak olan yatırımların ayrıntısını paylaşan Gider; “Hamdibey Mahallemizde, çocuklarımızın daha rahat bir ortamda eğitimlerini sürdürebilmesi için ek bina ihtiyacımız mevcuttu. Gerekli çalışmaları ve kaynakların bulunmasını tamamladıktan sonra 26 Ekim’de ek binamızın ihalesine çıkıyoruz. Yeni yapılacak binada 9 derslik bulunacak. Bunlara ek olarak bodrum katı da olan zemin+2 kat olacak şekilde tasarlandı. Burada derslikler ve idari birimlerin dışında; çok amaçlı salonu, kantini, destek eğitim odası, öğretmenler odası ve zümre öğretmenler odası da bulunacak. Bir yıl içerisinde inşaatın bitmiş olması şartını da koyduk. İnşaallah, bir yılı da bulmadan bir sonraki eğitim yılının açılışına okul ek binamızı hazır hale getirmiş oluruz. Bunun için ilgili herkesin gerekli özveriyi göstereceğine inanıyorum” dedi.

Çanakkale'de 35 hakim ve savcının görev yeri değişti Çanakkale'de 35 hakim ve savcının görev yeri değişti

AĞAKÖY’E KARAKOL BİNASI

Okulun dışında Ağaköy’e de jandarma karakolu binası yapılacağını açıklayan Gider; “Ağaköy, üniversite bölgesi ve bu haliyle çok sayıda gencimizin yaşadığı bir yer. Sadece Bigamız değil, Çanakkale’nin tamamı için son derece önemli. Jandarma bölgesinde kaldığı için, buradaki imkanları da iyileştirmeye ihtiyacımız var. Bu nedenle Ağaköy Jandarma Karakol Binası’nın ihalesini de 20 Ekim’de yaparak, bu ihtiyacı gidereceğiz. Yeni karakol binasında asayiş timleri ile diğer birimlerin koşullarını iyileştirmiş olacağız. Her iki yatırımın da Çanakkalemize hayırlı olmasını diliyorum. Hangi ilçede, neye ihtiyaç varsa, gerekli kaynakları bulup yatırım yapmaya devam edeceğiz. Çanakkale’ye tekrar hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

İlkokul 2

İlkokul

karakol 2

karakol

Editör: Ahmet Tunç