Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde  istifa depremi yaşandı. ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat akşam saatlerinde rektör yardımcıları olan Prof.Dr.Süha Özden ve Prof.Dr.Suat Uğur'un yanı sıra üniversitenin Genel Sekreterliği görevinde bulunan Cüneyt Eroğlu'nun istifalarını istedi. Üç yardımcısı bulunan Rektör Murat'ın sadece Prof.Dr. Bünyamin Bacak'ın istifasını istemediği öğrenildi. İki rektör yardımcısı ve Genel Sekreterin neden istifalarının isteme sebebi belli oldu.

ÇOMÜ ile Aselsan arasında işbirliği yapılacak! ÇOMÜ ile Aselsan arasında işbirliği yapılacak!

YÖK DENETİMDEN GEÇEMEYİNCE..

Edinilen bilgiye göre; geçtiğimiz hafta ÇOMÜ'de, YÖK'ün Kalite Denetimi gerçekleşti. YÖK kalite denetiminde ÇOMÜ'nün sınıfta kaldığı ortaya çıktı. Kalite denetim sonuçlarının belli olması sonrasında ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sefat Murat'ın oldukça öfkelendiği, bunun üzerine de iki rektör yardımcısının ve üniversite genel sekreterinin istifalarını istediği öğrenildi. Ayrıca Rektör Murat'ın bir çok bölümde başkanlık yapan kişilerinde istifalarını isteyebileceği tahmin ediliyor.

YENİ REKTÖR YARDIMCILARI BELLİ OLDU

ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat istifalarını istediği Prof.Dr.Süha Özden ve Prof.Dr.Suat Uğur'un yerine rektör yardımcılığını Siyasal Bilimler bölümüden Porf.Dr.Pelin Kanten ile Eski ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi baş hekimi Orhan Akdur'a teklif ettiği öğrenildi.