“Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek” “Tarıma Desteklerimiz Artarak Devam Edecek”

Karabiga Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu daha önce açıklayan Sabahaddin Uslu, adaylık başvuru dosyasını İyi Parti Biga İlçe Başkanı İlhan Öztürk'e teslim etti.

Adaylık dosyasını teslim eden Sabahaddin Uslu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bilindiği gibi 31 Mart 2024 günü yapılacak Mahalli idareler yerel seçimi için Belediye Başkanlığına İyi partiden başvurmak isteyen aday adaylarının başvuru süresi 20 Aralıkta bitmektedir, Karabiga kamuoyunda yaptıpım araştırmalar, çalışmalar neticesinde, Karabiga Belde insanının CHP - AKP yumruğu arasındaki ezilmişlikten liyakatsız belediye yönetiminden yıldığını bir umut, bir alternatif ve üçüncü bir çıkış yolu aradığını gördüm. Çıkar, menfaat, rant sağlama belediyeciliği yerine hizmet belediyeciliğini, İyi Belediyeciliği beklediklerini tesbit ettim. Bugüne kadar edindiğim eğitim ve bilgi birikimlerimle, çalışma hayatımda edindiğim kamu ve yönetim tecrübemle Karabiga Belediyesinde İyi Belediyeciliği hayata geçirmek için hizmet etmeye, Karabiga Belediye Başkanlıpı için İyi Partiden aday adayı olarak başvuru yapmaya karar verdim. Karabiga Beldemizin tüm sorunlarını, problemlerin, nasıl çözüleceğini, ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyorum, Adil, dürüst, şeffaf, paylaşımcı, katılımcı, dışlayıcı değil kucaklayıcı bir siyaset ve hizmet anlayışı ile Karabiga Belediyesinde İyi Belediyeciliği hakim kılmak için yola çıktım. Talip olmak, gayret etmek, bizden, takdir önce İyi partimizin karar mercilerinden sonra Karabiga insanımızdan, muvaffakiyet Allah'tan. Biga'da, Karabiga'da bugüne kadar İyi partinin gelişmesi, büyümesi, kazanması için katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Karabiga Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliğine, İyi Partiden aday adayı olarak başvuracak bütün yol, dava arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, bizleri Karabigamıza, Karabiga insanımıza nice hayırlı, faydalı hizmetlere vesile kılsın."

ÖZGEÇMİŞ

Çanakkale ili Biga ilçesi Karabiga Beldesinde 1955 yılında Doğan Uslu, ilkokulu Karabiga, ortaokulu ve inşaat Teknik Lisesini İstanbulda bitirdi.

Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi (Alt yapı) Bölümünden 1981 yılında mezun oldu, askerliğini topçu asteğmen olarak yaptı, M.E.B. Biga Endüstri Meslek Lisesinden Yapı Bölüm Öğretmeni , Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde de İnşaat programı Öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Tekirdağ Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Ana bilim dalında yüksek lisans (master) eğitimini tamamladı.

Biga Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevini 10 yıl başarı ile yürüttükten sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesinden Öğretim Görevlisi olarak 2007 yılında emekli olan Sabahaddin Uslu evli ve üç çocuk babasıdır.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç