Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 85'inci yıl dönümü nedeniyle Karabiga'da düzenlenen törenlere katılan Karabiga Belediye Başkan Aday Adayı ve CHP Karabiga Belde Başkanı Semih Kırbaç bir anma mesajı yayınladı. Kırbaç törenin ardından Karabiga Meydanı'nda düzenlenen törenin ardından ise Karabiga Mustafa Kemal İlkokulu tarafından hazırlanan programa katıldı.

ANITKABİR ZİYARETİ...
Geçtiğimiz hafta Ankara'da Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'i ziyaret eden Semih Kırbaç; "Ülkemizin temellerini atan, 100 yıllık Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi Başkomutanımız ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85’inci yıldönümünde saygı, minnet, rahmet ve özlemle anıyorum. Liderimiz, Ulu Önderimiz Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'de bulunup, ruhuna Fatiha okuyabilme şerefine nail olduğum için mutluyum. Ulu Önderimiz Atatürk'ün bizlere gösterdiği yol, bizlere yüklediği sorumluluk, yaşadığımız güzel ülkemizi, ilimizi, ilçemizi, beldemizi daha huzurlu, modern, çağdaş, yaşamaktan mutlu olunan yerler haline getirmektir. Çocuklarımız için, ülkemizin geleceği için bizim en temel görevimiz budur" ifadelerini kullandı.

"BİZLERİN EN ÖNEMLİ GÖREVLERİNDEN BİRİ DE..."
Atatürk'ün Türk ulusuna gösterdiği hedeflere ulaşmak için çok çalışacaklarını dile getiren Semih Kırbaç; "Bu bilinçle çalışarak, geçmişte ortaya konmuş mücadelelerin, uğruna feda edilmiş yaşamların anlam bulması, bugün bizim görev ve sorumluluk bilincimizde yatmaktadır. Bizlerin en önemli görevlerinden biri de ülkemizin kurucusu, liderimiz Atatürk'ün ortaya koyduğu fikirleri çocuklarımıza doğru bir şekilde aktarmak olmalıdır. Bizler de bu bilinçle Ata'mızın gösterdiği hedeflere ulaşmak için çalışacağız. Bu vesileyle ölümünün 85’inci yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimizi rahmetle anıyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah onlardan razı olsun" dedi.

(Haber Merkezi)

semih7

semih6

semih5

semih4

Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette

semih2

semih3

semih1

Editör: Ahmet Tunç