Lafını esirgememesi ile tanınan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, soysal medyadan yine Çanakkale gündemini sarsacak açıklamalarda bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı ve özellikle danışmanı Yavuzhan Ahıskalı’yı hedef alan Selçuk Semizoğlu’nun 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatı aşamasında ortaya atılan iddiaları gündeme getirdi.

150 LİRAYA ALIP 1000 TL’YE KİRALAYAN GRUPLA İLİŞKİNİZ VAR MI?

1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı esnasında bir grubun Çanakkale’den hiç bir şey almadan sürekli İstanbul ve çevre illerden alış veriş yapmasına tepki gösteren Semizoğlu’nun AK Partili Bülent Turan ile arası açılmıştı. Çanakkale’deki esnaf ve tüccarlardan da alışveriş yapılmasını istediği için Bülent Turan’ın eleştirilerine hedef olan Selçuk Semizoğlu, köprü inşaatı esnasında Bülent Turan ve Danışmanı Yavuzhan Ahıskalı ile ilgili yine bir takım iddialarda bulundu.

Semizoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; “Köprü bitti, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Baktı, hiçbir şey yapmadı" diyen vekil; pandemiden dolayı kapalı çalışmaya geçen Köprü şantiyesindeki çalışanlar için 150 TL'ye oda alıp, 1000 TL'ye oda satan grupla sizin veya meşhur danışmanınızın bağlantısı var mı? Bu işler sizin bilginiz dahilinde mi” sorusunu yöneltti.

TEKNOPARK’TA NELER OLUYOR?

Çanakkale’deki teknoparkın Çanakkale’ye doğrudan fazla bir katkısı olmasa da Teknopark içerisinde yer alan şirketlere büyük avantajlar sağlanıyor. Bu avantajlardan bazıları ise; vergisel destek, ücret desteği, Gümrük ve vergi harcı istisnası Gelir ve Kurumlar vergisi istisnaları, SGK prim muafiyeti, bazı ürünlerde KDV istisnası vb. gibi. Teknopark’ın yakın zamanda Çardak Beldesine taşınması gündeme gelmişti.

“HİÇBİR BAŞARISI OLMAYAN AMA SÖZDE ÇOK BAŞARILI TEKNOPARK..”

Çanakkale Teknopark ile ilgili de paylaşımlarda bulunan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Asıl gözlerin elle tutuların hiçbir başarısı olmayan, sözde çok başarılı Teknoparkta olması lazım. Kim ne yapmış? Bütçesi ne? Başındaki adamın liyakati ne” sorusunu yöneltti.

“HİÇ BİR ŞEY YAPMADAN PARAMIZI ALDIK”

Geçtiğimiz ayki meclis toplantısında GMKA’yı eleştiren ve “Hiçbir çalışma yapmıyoruz” açıklamasında bulunan Semizoğlu bu kez de Ezine Gıda İhtisas OSB ile ilgili olarak aynı ifadeleri kullandı. OSB’nin Yönetim Kurulu toplantısına katıldığını ve hiçbir şey yapmadan huzur haklarını aldıklarını ifade eden Semizoğlu, ayrıca kimya mühendisi alınmasına şerh düştüğü halde OSB’ye Kimya mühendisi alındığını ifade eden Semizoğlu; “Yine bir Ezine Gıda İhtisas Yönetin Kurulu toplantısı. Her zamanki gibi oturduk, kalktık 5 bin 40 TL'yi aldık. Bu arada OSB'ye kimya mühendisi alındı. Benim muhalefet şerhimle!” paylaşımında bulundu.

Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi Halil Ertuğrul İl Genel Meclis Başkanı Seçildi

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç