Genel seçimlerinin tamamlanmasının ardından parti içi seçimlere ve yerel seçimlere gözü diken CHP'de hareketlilik devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı'nda önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık'ın ardından Biga Belediye Meclis Üyesi mimar Alper Şen de gerçekleştirdiği açıklama ile aday adaylığını resmi kanaldan açıklamış oldu. Şen, daha önce sosyal medya üzerinden bir aday adaylığı açıklaması yapmıştı. Bugün yapılan toplantıda mevcut başkan Cemal Mantar da parti ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

CHP'de gerçekleştirilen toplantıda ilk sözü alan CHP Biga İlçe Başkanı Cemal Mantar da önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ilçe başkanlığı seçimi öncesi aday olduğunu açıkladı.

Genel başkan değişikliğinin gündeme geldiği CHP'nin Biga İlçe Örgütü'nde yapılacak parti içi seçimler öncesi hem aday adayı Alper Şen, hem de ilçe başkan adayı Cemal Mantar'dan parti içi ve belediye başkanlığı süreci için değişim mesajı vurgulandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanamadıklarını hatırlatan ve Çanakkale'de Cumhurbaşkanlığı seçimi hem de milletvekilliği seçimlerinde birinci parti olduklarının altını çizen Mantar; “Hemşehrilerimizin takdiri sonucu iki milletvekilliği kazandık. Bu başarının mimarı olan örgütümüzün tüm kademelerine, değerli üyelerine teşekkür ederim. Aynı şeyleri yaparak başarısız olmak yerine tertemiz bir sayfa açarak, birbirimize inanarak, birlikte çalışarak, birbirimize sahip çıkarak, yerelde iktidar olmayı vaat ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

"KONGRE SÜRECİMİZ BAŞLADI"

9 Ağustos tarihinde yapılacak ilçe kongresinde aday olduğunu ilan eden Mantar; “Partimizin Genel Merkezi tarafından belirlenen, parti içi demokrasimize katkı sunmasını umduğumuz kongre sürecimizi başlattık. İlçemiz Biga'da 17 Temmuz Pazartesi günü Şirintepe ve Esentepe Mahallelerimizde yapılacak seçim ile delegelerimizi belirlemeye başlayacağız. Delege seçimlerinizi tamamlamamızın ardından ilçe kongremizi hep birlikte yapacağız. Partimizin yerel seçimlerde tarih yazması ve belediye seçimlerini kazanması için biz hazırız ve siz kıymetli üyelerimizden delege seçimlerinde mavi listeye destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ekibiyle sahaya çıktı Erdoğan, ekibiyle sahaya çıktı

MANTAR'DAN DEĞİŞİM VAADİ!

Partinin ilçe örgütüne ve Biga’ya değişim vaat ettiklerini belirten Cemal Mantar, “Aynı şeyleri yaparak başarısız olmak yerine tertemiz bir sayfa açarak, birbirimize inanarak, birlikte çalışarak, birbirimize sahip çıkarak, yerelde iktidar olmayı vaat ediyoruz” diyerek üyelere birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Mantar, “Birbirine inanmış ilçe örgütümüz, birlikte yol yürüdüğümüz, omuz verdiğimiz, güç aldığımız belde örgütlerimizin, en büyük gücümüz olan fedakar ve çalışkan kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla birlikte tek vücut olmuş halde samimiyetle, azimle ve gayretle çalışacağımızın sözünü huzurlarınızda veriyorum. Amacımız tüm üyeleri ile kucaklaşmış, çalışkan bir örgüt yapısı kurarak, üç seçim bölgesinde de seçimi kazanmak ve 3 belediyemizi de Cumhuriyet Halk Partisi yaparak tarih yazmaktır” dedi.

Ceman Mantar'ın ardından aday adaylığı ile konuşmasını yapmak için sahneye Alper Şen geldi. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığında, Belediye Meclis üyesi Alper Şen, daha önce sosyal medyadan duyurduğu aday adaylığını bu kez de partililerin ve destekçilerinin karşısında yineledi. Kalabalık bir gruba hitaben konuşan Şen, “Üyeleri ile bütünleşen bir örgütün önünde kimse duramaz” diyerek, üyelerin partiye olan sevdasına ve vefasına güvendiklerinin altını çizdi.

"ÜYELERİMİZİN DESTEĞİ İLE BİGA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYIYIM"

Aday adayı olduğunu duyuran Şen, “Aday adaylığımızın partimize, ilçemize ve Bigalı hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Babası, babasının babası, annesi, annesinin babası ve dedesi partimizin üyesi olmuş, sorumluluk alıp mücadele etmiş, Cumhuriyet sevdalısı Bigalı bir ailenin evladı olarak, Atamızın emaneti, Cumhuriyet Halk Partimizden belediye başkanı adayı olmak şahsım ve ailem için büyük bir onurdur. Bu gururu şahsıma ve aileme yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

"DEĞİŞİM MUTLAKA ŞARTTIR"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilkeleri olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Aday Adayı Alper Şen, “Cumhuriyet Halk Partisi, umuttur. Biz de umutlarımızı yeşertiyoruz. Değişim ile iktidar istiyoruz. Bugün, inandığımız ilkeler doğrultusunda, partimizi büyütme hayalleri kuranların, tertemiz bir sayfa açarak yeniden ayağa kaldırmak isteyenlerin, üyelerimizin fikirlerini rehber edinenlerin, değişim ve iktidar istediği tarihi bir gündür. Bizim yolumuz, Cumhuriyet Halk Partisi'ni sevenlerin yoludur. Bizim yolumuz, altı oku yüreğinde hissederek ilke edinenlerin yoludur. Bizim yolumuz, Atamızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partimiz için samimiyet ve gayretle mücadele edenlerin yoludur. Bizim yolumuzda, sen ben yoktur. Bizim yolumuzda, tek vefa Cumhuriyet Halk Partimizedir” dedi.

"CHP, BİR KİŞİNİN YA DA BİR GRUBUN DEĞİL HALKIN PARTİSİDİR!"

Biga Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığını açıklayan geçmiş dönem belediye başkanı İsmail Işık’ın adaylığını değerli bulduğunu belirten Şen; “Yaşananlar, yaşatılanlar, birlikte yaşadıklarımız, Bigamıza yapılanlar, o acı tecrübelerimiz diyor ki, değişim şarttır. Daha önce aday adaylığını açıklayan ve partimize demokrasi şöleni yaşatan sayın İsmail Işık'ın aday adaylığını değerli bulduğumu belirtmek istiyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Yaklaşık 20 senedir partimize ettiği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Ancak, şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Kimse partimizden üstün değildir. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi'nden, üyelerinden üstün değildir. Partimizde hiç kimseye sonsuz hak veren bir kurum değildir. Cumhuriyet Halk Partisi, adı üstünde, bir kişinin ya da bir grubun değil, halkın partisidir” dedi.

"SORULACAK HESABIMIZ VAR"

İlçemizi ilgilendiren birçok konu ve sorun hakkında çözümüne yönelik akılcıl çözüm önerileri ve projeler ile Bigalıların karşısına çıkacaklarını belirten Şen, “Ancak, halkımızla bunları paylaşmadan önce sorulacak bir hesabımız var. Biga’mızın kaybettiği beş acı dolu senenin hesabı var. Gönüller yapıyoruz diyerek verilen sözlerin unutulduğu hatta bilerek unutturulduğu beş kocaman sene var. Biz bunları unutmadık. Hepsini tek tek hatırlatacağız. Seçim zamanı Bigalı hemşerilerime verilen sözlerin hepsinin hesabını soracağım. İş bilmezliğin adının gönül belediyeciliği olduğu bu yanlış yönetim anlayışını el birliği ile sona erdirecek ve ülkemize örnek olacak bir sosyal belediyecilik anlayışını Bigamıza hakim kılacağız. Halkı odak noktasına koyan, iş yapan, çalışan belediye nasıl olur göstermek ve hemşehrilerimize hizmet etmek için gümbür gümbür geliyoruz” dedi.

"ÜLKEMİZE ÖRNEK OLACAK BİGA’YI BİRLİKTE İNŞAA EDECEĞİZ"

Rol model olacak bir belediyecilik anlayışını egemen kılmak için yola çıktıklarının altını çizen Şen, “Bilimle ve sanatla anılan, doğaya ve canlılara saygılı, tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan, dezavantajlı grupları dikkate alan, adil ve katılımcı bir anlayışı hakim kılan, sporu ve eğlenceyi ihmal etmeyen, ticari hayatı her geçen gün büyüyen, örnek bir şehri, siz değerli üyelerimizden aldığımız güçle, kıymetli hemşehrilerimin desteği ile birlikte inşaa edeceğiz. Biz bu süreçte Bigalı hemşehrilerimin oylarını almak için kimseye yalan söylemeyeceğiz. Tutamayacağımız namus ve şeref sözleri vermeyeceğiz. Her zaman mantık çerçevesinde hareket edeceğiz. Bigamız ile ilgili geleceğine yön verecek toplumsal projeler ile sizlerin karşısına çıkacağız. Ben bilirim anlayışını hiçbir zaman benimsemeyeceğiz. Her zaman biz diyeceğiz. Oturduğumuz koltuktan güç alarak haddimizi aşmayacağız. Kibire kapılıp, halkımıza üstten bakmayacağız. Sakinliğimiz ve dinginliğimizle eleştiriye açık olacağız” dedi.

"KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

Belediye seçimleri için kazanacak adayların burada olduğunu belirten Şen; “İnanmışlar ordusu buradadır. Kimsenin şüphesi olmasın, tarih yazacağız. Aslı Bigalı olan, Biga’da ticaret yapan, istihdam sağlayan, partimizde görev alan, bu görevleri fedakarca yerine getiren, tek hedefleri partilerinin başarısı olan, emekle, alın teri ile fedakarca mücadele eden, işte yanımda duran, Cumhuriyet Halk Partisini seven, bu pırıl pırıl gençlerdir. Cumhuriyet Halk Partimizin, Biga'da geleceğe umutla bakmasını sağlayan gençler buradadır. Şimdi tam zamanıdır. İnanmışlar ordusu buradadır. Gecesini gündüzüne katmak için çalışanlar buradadır. Hepinize söz olsun! Gençliğimiz, enerjimiz, samimiyetimiz, çalışkanlığımız ve alçak gönüllüğümüz sayesinde, siz kıymetli üyelerimizden aldığımız güçle, Bigalı hemşehrilerimizin destekleri ile Biga’da, Karabiga’da, Gümüşçay’da tarih yazacağız. Bütün belediyeleri memleketin öz evlatları ile kazanacağız. Kimsenin şüphesi olmasın!" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından katılanlara ikram yapıldı. Açıklama sona erdi.

(Haber: Ahmet Tunç-Çiğdem Özden Demiray)

359463998_139454302506036_7879119593122404986_n

e9bc11da-4082-442e-b2b0-a06ef9b45244

bd06f1ac-dfa8-491f-92ff-eeaacb290f06

0b32ada4-ecb3-4b05-a44c-990540b29fdd

759815cd-106d-4219-964c-fe222624bc04

54c35b37-2acb-4cb1-9bf9-0dc6c222734e

4cbfabac-f7c2-46d0-9f40-fdb758b72550

7969a66b-0dfe-4370-aef7-f29ad3000a0d

2ed126b9-91f0-4b11-bbac-b29da75dcbdd

eca9e0df-c391-4f51-9ceb-2fa61a452262

Editör: Ahmet Tunç