Biga OSB'nin genişleme sahasında altyapı çalışmaları başlıyor Biga OSB'nin genişleme sahasında altyapı çalışmaları başlıyor

Biga’da sezonun ilk mahsul arpaBiga Ticaret Borsası'nda işlem gördü. Yeni sezonun üreticilere, üyelere ve tüccarlara hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulunan Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş, tüm çiftçilerin ürünlerini borsada satabileceğini belirtti.

Biga’da sezonun ilk mahsul arpası için ihale düzenlendi. İlk arpa Göktepe Köyünden Abdullah Köse tarafından getirildi.

Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş, yeni sezonun üreticilere, üyelere ve tüccarlara hayırlı olmasını dileyerek, “2023 Yılının ilk mahsulü olan arpa borsamız Elektronik Satış Salonunda satıldı. 2023 hasat sezonumuz çiftçilerimiz ve üyelerimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Bol ve bereketli bir sezon olmasını diliyorum. Ayrıca tüm çiftçilerimiz gelsinler, borsada ürünlerini satsınlar. Tüm alıcılar burada ve tüm çiftçileri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 2023 sezonunda da hem Biga Merkez binasında hem de Göktepe Hizmet Binasında yapacağımız Elektronik Satış Seansları için gerekli hazırlıkları tamamlayarak tüm çiftçi ve üyelerimizin hizmetine hazır duruma getirdik” dedi.

Sezonun ilk mahsulü olan arpayı getiren üretici Abdullah Köse’ye hediyesini Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Baş takdim etti.

(Haber: Ahmet Tunç)

b6ad15a3-e978-43fe-9286-d62a2e3aa460

486d9b0f-e3dc-40fa-8f68-59d5babb5430

Editör: Ahmet Tunç