Yaz aylarıyla birlikte sıcaklıkların artması evlerde oturmayı zorlaştırıyor. Çeltik ekimlerinin fazlalığı da Biga’da her yıl yaz aylarında sinek sorununu beraberinde getiriyor. Biga 2 No’lu Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren Ferdi Cam’ın sahibi Ferdi Ay, “Yaz aylarında sineklik, kış aylarında ise cam balkon talep görüyor” dedi.

Cam balkon, sineklik ve PVC pencere işi yapan Ferdi Ay ile Biga 2 No’lu Sanayi Sitesi’nde yeni açtığı işyerinde görüştük. Sektördeki 20 yıllık tecrübesinin ardından yaklaşık 6 ay önce kendi işyerini açan Ferdi Ay, “PVC pencere, cam balkon, sineklik, alüminyum doğrama, alüminyum korkuluk, tavan lambri, otomatik panjur, giyotin cam işleri yapıyoruz. Yaz aylarında sineklik, kış aylarında ise cam balkon talepleri artıyor” ifadelerini kullandı.

“SİNEKLİK ÖLÇÜSÜ DE ALINMALI”

“Sektör beşinci viteste olması gerekirken, ikinci viteste gidiyor” “Sektör beşinci viteste olması gerekirken, ikinci viteste gidiyor”

Cam balkon yaptırmak isteyenlerin sineklik ölçüsünü de aldırmaları gerektiğini hatırlatan Ferdi Ay; “Cam balkonlar ev sahipleri için büyük bir kolaylık ve kullanım konforu sunuyor. Ama cam balkon çeşitleri de farklı. Dolayısı ile cam balkon yaptırmak isteyen kişiler, aynı zamanda mutlaka sineklik ölçüsü de aldırmalı. Çünkü aşırı sıcaklarda balkonun havalandırılması amacı ile pencereler açılmak istenecek. Dolayısı ile dışardaki tüm sinekler ve böcekler balkonunuza hücum edecek. Bu nedenle cam balkonlar için de özel sineklik modelleri mevcut. Yaz aylarında özellikle balkonda oturma isteği daha çok artıyor. Çeltik ekim bölgesinde yaşadığımız için de, bunun zorluğunu yaşıyoruz. Bazen keyif saatimiz, işkenceye dönebiliyor” dedi.

“FİYATLAR ÖLÇÜYE GÖRE DEĞİŞİYOR”

Cam balkon ve sineklik fiyatlarının balkon ölçüsüne göre değişeceğini söyleyen Ferdi Ay; “Cam balkon ve sineklik fiyatları balkonun ölçüsüne göre değişebiliyor. Dolayısı ile her zaman net bir rakam söylemek doğru olmayacaktır. Ancak müşterilerimiz 0544 595 49 26 numaralı telefondan bize ulaşabilirler. Her tür sorularını yanıtlar, ölçü alır, fiyat çıkarırız. Sektörde 20 yıllık tecrübemizle ve referanslarımızla Bigalı hemşehrilerimizin hizmetindeyiz” ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)