Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu'nda yürütülen 'Robotics, Yesterday, Today, Tomorrow' adlı Erasmus+ projesi kapsamında 19-26 Mart 2023 tarihlerinde Bulgaristan Pazarcık şehrine eğitim ziyareti yapıldı.

9 Avrupa ülkesinden 87 ögrenci ve ögretmenin buluştugu proje etkinliklerinde Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu'ndan İngilizce öğretmenleri İbrahim Dönmez ve Ayşenur İlimen ile 4'üncü Ssınıf öğrencilerinden 6 öğrenci katıldı.

Proje Belçika Ulusal Ajansı tarafından finanse ediliyor. 24 ay sürecek proje kapsamında robotik kodlama eğitimi ve uygulama örnekleri inceleniyor. Yapılan hareketlilikte Varna Üniversitesi'yle yütütülen işbirliği sayesinde tüm ögrenciler fizik, kimya, 3D print, robotik temalı atölye çalışmalarını başarıyla tamamladılar. Pazarcık, Plovdiv (Filibe) ve Sofya gezilerinin de bulunduğu 1 haftalık programda ülkemizi ve Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu'nu başarıyla temsil ettiklerini belirten projenin Türkiye koordinatörü ve Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu ingilizce öğretmeni İbrahim Dönmez sırasıyla Makedonya, Türkiye, İtalya, Portekiz, Belçika ve Hırvatistan ziyaretlerinin de yapılacağını ve Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu'ndaki 4'üncü sınıf öğrencilerinin bir çoğunun yurtdışı deneyimi yaşayacagını ifade etti.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

ekremergünbulgaristan11

ekremergünbulgaristan10

ekremergünbulgaristan9

ekremergünbulgaristan8

ekremergünbulgaristan7

ekremergünbulgaristan6

ekremergünbulgaristan5

ekremergünbulgaristan4

ekremergünbulgaristan3

Biga'da Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Finali Yapıldı Biga'da Geleneksel Çocuk Oyunları İlçe Finali Yapıldı

ekremergünbulgaristan2

Editör: Ahmet Tunç