Sırbistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Taha Akgül, altın madalya kazandı. Milli güreşçimiz böylece, 2014 ve 2015'in ardından kariyerinde 3. kez dünya şampiyonu oldu. Büyüklerde ilk olarak dünya minderine çıkan baş pehlivanımız Feyzullah Aktürk çeyrek finale kadar yükseldi, Azeri rakibe mağlup oldu.

Başkent Belgrad'da gerçekleştirilen organizasyonun yedinci gününde Taha, serbest stil 125 kilo finalinde Moğol Lkhagvagerel Munkhtur ile karşılaştı. Star Arena'daki günün son müsabakasında rakibini 6-2 yenen Taha, kariyerindeki üçüncü dünya şampiyonluğunu elde etti. Taha Akgül, daha önce 2014 ve 2015 yıllarında dünya şampiyonu olmuştu. Olimpiyat şampiyonu milli güreşçi, bu yıl Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 9. Avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştı. Taha Akgül, Sırbistan'daki organizasyonda ikinci turda Macar Daniel Ligeti'yi 4-0, çeyrek finalde Kanadalı Amarveer Dhesi'yi 8-2, yarı finalde de son dünya şampiyonu İranlı Amir Zare'yi 4-2 yenmişti. Serbest stil 125 kiloda bronz madalyaları ise Gürcü Geno Petriashvili ve İranlı Amir Zare kazandı.

AKTÜRK ÇEYREK FİNALDE MAĞLUP OLDU

92 kiloda mücadele eden ve ikinci turda İtalyan Simone Iannattoni'yi yenen son Avrupa şampiyonu Feyzullah Aktürk, çeyrek finalde Azerbaycanlı Osman Nurmagomedov'a mağlup oldu. Aktürk, şampiyonaya veda etti.

ALTINKAYA'DAN TEBRİK

Sırbistan'da güreşleri izleyerek milli takıma destek olan MHP Biga İlçe Başkanı ve güreş antrenörü Salih Altınkaya; "Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda Serbest Stil 125 kilogramda mindere çıkan sporcumuz Taha Akgül şampiyon oldu. Büyüklerde ilk olarak dünya minderine çıkan baş pehlivanımız Feyzullah Aktürk ise çeyrek finale kadar yükseldi ve Azeri rakibe mağlup oldu. Çanakkalemizin gururu baş pehlivanımızın yolu açık. Her iki sporcumuzu da ayrı ayrı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

sdfghgn

Adaspor yeni başkanını seçti Adaspor yeni başkanını seçti

asfgfh

Editör: Ahmet Tunç