Son günlerde sürekli hale gelen zamlar, EDS'lerden vatandaşlara gelen cezalar derken, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı'ndan tüm ülke genelindeki Emniyet Müdürlüklerine gönderilen bir yazı ile dikkatsiz sürücülere ceza yağacağı iddia edilmişti.

İlgili yazı whatsapp gruplarında paylaşılmış, Biga'daki kimi mesleki odalar da üyelerini dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı. Adını vermek istemeyen kamu görevlileri de durumu teyit etmesine rağmen, Biga'da herhangi bir ekstra uygulama olmadığı ve mevcut uygulamaların devam ettiği öğrenildi.

Biga Kaymakamlığı'ndan edinilen bilgiye göre Biga Kaymakamlığı'na ve Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bu yönde herhangi bir yazı ulaşmadı.

Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce rutin kontroller ve çalışmalar devam ediyor.

Güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre; Kırmızı ışık ihlallerinin yanı sıra hız kontrolleri, kemer takılma durumları, hatalı park durumları, yaya geçitlerinde yayaya yol verilmesi hususları, direksiyon başında telefon kullanım durumlarına aykırı hareket eden sürücülerin tespitleri rutin kontroller arasında yer alıyor.

Saldırıya uğradı, ameliyattan çıkınca isyan etti: “Evimize giremez hale geldik” Saldırıya uğradı, ameliyattan çıkınca isyan etti: “Evimize giremez hale geldik”

Medya Lokum'a konuşan bir yetkili ise; "Biga'da sanki olağandışı çalışma olduğu gibi bir algı oluştu. Ancak Biga'da resmi kurumlara ulaşan herhangi bir yazı yok. Mevcut kontroller devam ediyor. Yazıda belirtilen emniyet kemeri kontrolü, yaya geçidi geçiş önceliği gibi uygulamalar zaten kontrol edilen uygulamalar ve trafik kurallarına herkesin uyması gerekiyor. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu yönde herhangi bir yazısı yok" ifadelerini kullandı.