23 Nisan bayramı, çelenk sunumuyla başladı 23 Nisan bayramı, çelenk sunumuyla başladı

Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı tarafından yasa dışı su ürünleri avcılığı ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda; 5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkındaki Tebliğde belirtilen asgari boy sınırının altında kılıç balığı avcılığı yapıldığı bilgisi elde edilince harekete geçildi.

Bu kapsamda, 08 Mayıs 2021 tarihinde Gökçeada'da TCSG-91 Bot Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda, bir balık nakliye aracında 41 adet kılıç balığı bulundu.

Yapılan boy denetiminde 12 adet kılıç balığının boylarının avlanabilir asgari boy sınırının altında olduğu tespit edildi ve avlanması yasak olan kılıç balıklarını taşıyan aracın şoförüne 5.455 TL idari para cezası uygulandı ve 12 adet kılıç balığına mülkiyetinin kamuya geçirilmesi  maksadıyla el konuldu.

Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada; "Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı bağlısı unsurlar tarafından, her türlü yasa dışı faaliyetle mücadeleye 7/24 esasına göre devam edilecektir" ifadelerine yer verildi.

Editör: TE Bilisim