AK Parti’nin Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. 14 Mayıs seçimlerindeki katılım oranlarının demokrasi için önemli bir gösterge olduğunu belirten Gider; “Halkın teveccühü ve iradesini gösterme isteği, demokrasimizin gelişmişliğini gayet güzel bir şekilde yansıtıyor. Ancak demokrasi, sadece katılım oranının yüksekliği ile ölçülmez. Seçime katılan siyasi partilerin, sonuçları kabul etme olgunluğunu da göstermeleri gerekir. Bizler, sonuçları aldığımızda burada mesaj olduğunu anladık. Halkımız yine Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi destekliyor. Sonuçlara, üstenci bir zihniyetle yaklaşmadık. Nerede eksiktik, bunu görmeye çalıştık. 28 Mayıs’a kadar bunları gidereceğiz.Bunun yerine; CHP gibi halkı aşağılayabilirsiniz, hakaretler edebilirsiniz ama derdi halka hizmet olanlar bu yola girmez. Hakaret edenlerin, derdi tasası başka” dedi.

“SEÇMENİNE YALAN SÖYLEYENLER, DİKTATÖR DİYOR”

Seçim sonuçlarını kabullenmekte zorlanan 7’li Masanın, seçmenlere hakaretlerinin yanı sıra diktatör yakıştırmaları yapmalarını da eleştiren Ayhan Gider; “Dünyanın hiçbir yerinde, seçime girip de yarım puanla kaybeden bir diktatör görülmemiştir. Türkiye bir demokrasi ülkesidir. Bırakın yarım puanı, yüzde 50+1 oyu alamayan seçilemez. Bu kadar net. Seçim gecesi, seçmenlerine kazandık diye yalan söyleyip sonra ortadan kaybolanlar, kendilerince bir bahane arıyorlar. Biz sandıkları takip edemedik diyemediler. İki tane yazılım hazırlayıp seçmenlerini bilgilendiremediler ve suçlarını kabul etmek yerine, demokratik bir işleyişe balta vurmaya kalkıyorlar. Seçimler gayet şeffaf bir şekilde gerçekleşmiştir. Seçmeninize yalan söyleyip, toplumu germeyin” ifadelerini kullandı.

"Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz" "Mesajı aldık, gereğini yapıyoruz"

“MİLLET, TERÖRE VİZE VERMEDİ”

Sandıktan çıkan en önemli mesajın, terörle partilerin arasına mesafe koyulması olduğunu dile getiren Gider; “Seçim boyunca, terörle kol kola girenler, halkın verdiği tepkiyi kabullenemiyor. Seçim boyunca, FETÖ ile PKK ile paralel hareket eden bir yapı vardı. Bir noktada artık tüm propaganda çalışmalarını FETÖ organize eder hale gelmişti. Türk Milleti bunu görmedi mi sanıyorlar? Halkımız, terörle arasına mesafe koymayanlara vize vermedi” dedi.

“CHP; VESAYETİ, DEMOKRASİ DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞIYOR”

CHP önderliğindeki 7’li Masa’nın çok sayıda cumhurbaşkanı yardımcılığı vaat etmesinin, gerçekçi olmadığını ifade eden Ayhan Gider; “Sayısı artık kaça ulaştı bilmiyoruz ancak en az 7 cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını söylediler. Bununla da yetinmeyip, yeni yardımcılıklar vaat etmeye çalışıyorlar. 16 tane bakan, onun yarısı kadar cumhurbaşkanı yardımcısı olunca daha demokratik olmuyorsunuz. Sadece iş bilmezliğinizi ve devlet ciddiyetinden ne kadar uzak olduğunuzu itiraf ediyorsunuz. Birinin imza attığı kararı, diğeri kabul etmeyecek yadakoz olarak kullanacak. Vaat ettikleri Türkiye aslında bu. Vaat ettikleri şey; istikrarsız, karar dahi alınamayan bir devlet yapısı. Bunun adı, CHP tipi vesayettir. CHP, proje üretmiyor. Ürettiği şey, her zamanki gibi vesayet. Ancak toplum buna izin vermedi” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç