Çanakkale'nin en büyük mesleki odası olan Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan İbrahim Mutur ve listesi güven tazeleyerek 361 oy farkla üçüncü kez seçildiler. Seçim sonrası mazbatasını da alarak görevine dönen Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur; "Değerli Esnaf ve Sanatkarlarım bugün itibariyle mazbatamızı alıp görevimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu süreçte yanımızda olan Genel Kurulumuza katılan destek veren, vermeyen tüm üyelerimize teşekkür eder hayırlı işler, hayırlı günler dilerim" ifadelerini kullandı.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın tüm üyelerine teşekkür eden Başkan Mutur; "Görevimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Konuşmamda da söylediğim gibi hiçbir çalışma yarım kalmayacak. Üyelerimizin teveccühü bizlere güç kattı. Katılımın da yoğun olduğu güzel bir seçim gerçekleştirdik. Aday olan arkadaşlarımıza da yürekli ve demokratik tavırları için teşekkür ediyorum. Kavga ve tartışmalardan uzak, tamamen esnaf ve sanatkarlarımızın oylarına saygı ile tamamlanan genel kurulumuzun da tüm Çanakkalemize, Bigamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Koltuklar geçicidir. Koltuktan güç almayan, koltuğa güç veren bir yönetim anlayışıyla çalışacağımızdan, çalışmalarımıza bu anlayışla devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Yapacak işlerimiz var. Bigalı esnaf ve sanatkarlarımız her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Allah herkesten razı olsun" şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

18 Mart ve zeybek 18 Mart ve zeybek

Köşklübağ Düğün Salonu'nda saat 10:00'da başlayan olağan seçimli genel kurula bin 961 üyeden bin 632’si katıldı ve bin 585 oy kullanıldı. Geçerli oylardan 973 tanesini alan Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, beyaz pusula listesiyle üçüncü dönemini yaşayacak. Seçimde Cüneyt Oflaz ve listesi ise 612 oy aldı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)