Demir: Vücuttaki yaşamsal rolleri ve beslenmedeki önemi Demir: Vücuttaki yaşamsal rolleri ve beslenmedeki önemi

Laparoskopik Nefroüreterektomi ve Parsiyel Sistektomi(kapalı yöntemle böbrek, idrar kanalı ve mesanenin bir kısmının çıkarılması) operasyonu başarıyla gerçekleştirildi.

Operasyonu gerçekleştiren Başhekim Op.Dr. Emrah Demirci yaptığı açıklamada; "idrarda kanama ve yan ağrısı şikayetiyle üroloji polikliniğimize başvuran hastamızın yapılan tetkikleri sonrasında böbrek toplayıcı sisteminde (böbrek boşluğu , idrar kanalı ve idrar kesesi) yaygın tümör tespit edildi. Gerekli tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra yaklaşık 3 saat süren laparoskopik olarak operasyonumuzu başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.Operasyon sonrası serviste takibini yaptığımız hastamızı sağlıkla taburcu ettik. Taburculuk sonrası yaptığımız poliklinik kontrolünde hastamızın takiplerini planladık. Hastamız aldığı sağlık hizmetinden memnun bir şekilde hayatına devam ediyor ve takipleri hastanemiz bünyesinde devam edecek" dedi.

Biga Devlet Hastanesi bünyesinde ürolojik tüm ameliyatların (Laparoskopik, endoürolojik ve açık ameliyatlarla) başarılı bir şekilde uygulandığını vurgulayan Op. Dr. Emrah Demirci, hastalarımızın bu ve buna benzer büyük ameliyatlar için daha önceden büyük merkezlere gitmesi gerektiğini artık böyle bir zorunluluğun kalmadığını belirtti.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç