Biga Kaymakamlığı, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı nedeniyle bayrak asma kampanyası başlattı. Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada; 'Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılında tüm vatandaşlarımızı ev ve işyerlerine bayrak asmaya, Cumhuriyetimizin coşkusuna ortak olmaya davet ediyoruz' ifadeleri kullanıldı.

"CİDDİ BİR HAZIRLIK YAPTIK"

Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı nedeniyle ciddi bir hazırlık sürecini tamaladıklarını dile getiren Biga Kaymakamı Erdinç Dolu; "Bu yıl Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı. Bu yıl etkinliklerimizi her zamankinden daha coşkulu kutlamak istiyoruz. İlçemizde halkın katılımının olduğu, kurumlararası yarışmaların yer aldığı çok sayıda etkinlik planladık. Etkinliklerimiz devam ediyor. Biga Kaymakamlığı olarak fener alayımız, resmi törenlerimiz, stadyum törenlerimiz başta olmak üzere ciddi hazırlık içindeyiz. Tüm vatandaşlarımız etkinliklerimiz ve faaliyetlerimizi basın yayın organlarından ve kaymakamlığımıza ait duyuru sayfalarından takip edebilirler" dedi.

Gençlerden coşkulu kutlama Gençlerden coşkulu kutlama

"CUMHURİYETİMİZİN COŞKUSUNU HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM"

Tüm kurum ve sivil toplum kuruluşları ile vatandaşları Cumhuriyet'imizin 100'üncü yıl coşkusunu hep birlikte yaşamaya davet eden Kaymakam Dolu; "Çanakkale Valiliği'mizin koordinasyonunda il genelinde ve ilçelerimizde resmi kurumların yanı sıra tüm özel işyeri ve konutlarda Türk Bayrağı asılması için kampanya başlattık. Cumhuriyet Bayramı'mızın 100'üncü yılında, 29 Ekim Pazar günü ilçemizin tamamını Türk Bayrağımızla donatmak istiyoruz. Tüm halkımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, oda ve borsalarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını büyük bir coşkuyla yaşamaya tüm halkımızı davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

(Haber: Ahmet Tunç)

Editör: Ahmet Tunç