Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO), Biga ilçe sınırları içerisinde ikamet işyeri adresi bulunan gerçek veya tüzel kişilere verilecek K türü yetki belgelerinin düzenlenmesi konusunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasından imzalanan protokol kapsamında yetkilendirildi.

Biga ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren firmalar, K Türü ( K1, K2, K3 ) yetki bBelgeleri düzenleme, yenileme, süre uzatımı, taşıt ekleme, taşıt düşümü, vb. işlemleri için 18 Mayıs 2023 tarihi itibariyle Biga Ticaret ve Sanayi Odası’na müracaatta bulunabilecekler.

Türkiye’nin en büyük çöp işleyen şirketi Türkiye’nin en büyük çöp işleyen şirketi

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan yaptığı açıklamada,“ Odamız, Biga ilçe sınırları içerisinde ticari faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişilere mevzuatlar çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşları tarafından istenilen belgeleri düzenlemekte ve aynı zamanda firmalardan gelen talep ve istekler doğrultusunda ihtiyaç duyulan hizmeti sağlamaya ve sunmaya, çağdaş ve kaliteli hizmet anlayışı ile üye memnuniyetini ön planda tutmayı misyon edinmiş mesleki bir kuruluştur.

Bu anlayışın bir sonucu olarak, daha önce Ulaştırma Bölge Müdürlükleri ve il merkezlerinde faaliyet gösteren odalarca verilen K türü yetki belgesi hizmetini artık Biga TSO olarak vermeye başlayacağız. Bu yeni hizmetimiz üyelerimize, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara ve nakliyeci esnafımıza iş ve zaman acısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Bölgemizde bu konuda faaliyette bulunan üyemiz olan veya olmayan tüm işletmeleri ve nakliyeci esnafımızı, K belgesi işlemlerini ve yenilemelerini Odamızda yaptırmaya davet ediyoruz” dedi.

(Haber Merkezi)

06f4ea1d-10f0-4d40-bf62-1fb363be89c1

Editör: Ahmet Tunç