Şahika Ercümen’den yeni dünya rekoru Şahika Ercümen’den yeni dünya rekoru

Bigaspor Yaz Futbol Okulu, bugün kulüp tesislerinde gerçekleştirilen törenle başladı.

Eylül ayının ilk haftasına kadar sürmesi planlanan yaz futbol okulunda ilk kez kız futbol takımı da yer alacak. 17 kız futbolcuyla başlayacak kız futbol antremanları Salı ve Perşembe günleri yapılacak. Antrenör Uğur Saka takımı çalıştıracak. 170 erkek sporcu ile başlayan yaz futbol okulunda ise antremanlar Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri antrenörler Kadri Arslan, Mesut Demir ve Uğur Saka yönetiminde gerçekleştirilecek. Yaz futbol okuluna katılan küçük sporcuların 5-14 yaş grubundan oluştuğu öğrenildi.

İlk idmanına çıkan minik sporcuları aileleri de yalnız bırakmazken, kulüp yönetiminden de pamuk şeker ikramı yapıldı.

Kulüp tesisinde gerçekleşen açılış törenine Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, Bigaspor Başkanı İbrahim Küçük, As Başkan Levent Şahin, Futbol Şube Sorumlusu Vahit Kaşdemir ve kulüp müdürü Semir Özmucur katıldılar.   

Açılış programında konuşan Bigaspor Başkanı İbrahim Küçük; "Öncelikle Bigasporumuzun ve Biga'da sporun yanında olan belediye başkanımıza huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum. Bu sene yine yaklaşık 170 sporcu kardeşimizle çıktığımız bu yolda, siz ailelerin ve herkesin desteğiyle yaz döneminde çocuklarımızın daha eğlenceli, daha iyi vakit geçirebileceği, farklı arkadaşlarıyla tanışabileceği, kaynaşabileceği bir ortam oluşturmak için Bigasporumuzun çatısı altında yaz futbol okulumuzun açılışını yapıyoruz. Yaklaşık 2 ay sürecek. Bu 2 ay süresince genç sporcu kardeşlerimize kazasız, belasız, sakatlıksız, hayırlı bir yaz okulu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise; "Başkanımıza, hocalarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Bu genç sporcu kardeşlerimiz için yararlı olacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Konuşmaların ardından minik sporcularla hatıra fotoğrafı çektirildi.

(Haber: Ahmet Tunç)

hbknjıjj

fgnhgfdsdsf

yhbs

vnkhng

jlkghnmhg

ıopuhjö

hlmbvbh

fnj mhmb

fhggfvd

cgnnk