Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: ülkenin kuzey ve iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin kuzey ve doğu, Kütahya'nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ÇANAKKALE VALİLİĞİ UYARDI!

Cuma gününe kadar etkili olacak sağanak yağışlarda zorunlu olmadıkça açık arazide bulunmayın.

Çanakkale akşam saatleri itibariyle sağanak yağışın etkisi altına girdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ilk tahminlere göre yağışların Cuma gününe kadar sürmesi bekleniyor. Bu kapsamda Çanakkale Valiliği bir açıklama yaparak vatandaşları yağışlı havada dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Ergün Erkap 'Adayım' dedi Ergün Erkap 'Adayım' dedi

Çanakkale Valiliği, kentte cuma gününe kadar etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağışta yıldırım düşmesine karşı vatandaşları uyardı.

Çanakkale Valiliği'nden yapılan açıklamada, “İlimiz yağışlı bir hava kütlesinin etkisi altına girmiştir. Cuma gününe kadar gök gürültülü sağanak yağış beklenmekte olup yıldırım düşme riski artacağından; yağış anında ağaç, telefon ve elektrik direkleri gibi yüksek objelerden uzak durulmalı, denize girilmemeli, zorunlu olmadıkça açık arazide bulunulmamalıdır” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü de yayınladığı uyarı ile üreticileri tedbirli olmaya davet etti.

Editör: Ahmet Tunç