Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, haftasonu gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul'da birlik ve beraberlik mesajı verdi. Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Yalçın'ın güven tazelediği kongrede, yeni yönetim 2023 mesajı verdi.

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, haftasonu gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul'da birlik ve beraberlik mesajı verdi. Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Yalçın'ın güven tazelediği kongrede, yeni yönetim 2023 mesajı verdi.

15 Şubat 2008 yılından bugüne Bursa'da faaliyet gösteren Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Olağan Genel Kurulu, soğuk hava ve olumsuz kış koşullarına rağmen geniş katılımlı gerçekleştirildi. Olağan Genel Kurul'un Divan Başkanlığı'nı emekli imam Ahmet Kır yaparken, divan heyetini Hidayet Saat ve İbrahim Bozkurt oluşturdu.

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Yalçın; "Türkiye'nin zor süreçlerden geçtiği bu dönemde birlik ve beraberlik adına tüm siyasi ve etnik ayrışmalardan uzak bir yapılanma ile yeni dönem için üyelerimizden güven oyu aldık. Ülkemizin hangi şehrinden olursa olsun biliyoruz ki; herkes Çanakkaleli'dir. Bu doğrultu da zor geçen pandemi koşulları sonrasında Türkiye ile buluşacak ve ülkemizin yükünü hafifletmek için tüm kaynaklarımızı seferber edeceğiz. Bu çalışmaları başarı ile yürütecek inanç ve yönetim kadrosuna sahibiz" dedi.

Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda Çanakkale'nin öneminin daha fazla ortaya çıktığını ifade eden Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Ömer Küçükkaya; "ülkemizin güç dinamosu olan Çanakkale, birlik ve beraberlik adına bizlere önemli mesajlar vermektedir. Tarihe kahramanlık ve insanlık destanı olarak yansıyan Çanakkale Savaşları'nda; Aziz Milletimizin tüm ayrışmalardan uzak, her anlamda birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadelenin derin izleri ile yetiştik. Türkiye'ye bugün gerekli olan tek şey, Çanakkale ruhudur. İnanıyoruz ki, başta Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıklar olmak üzere Türkiye'nin tüm dinamikleri Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin yeni döneminden fazlası ile pozitif istifade edeceklerdir. Türkiye'ye şuan gerekli olan en temel ihtiyaç, Çanakkale'dir. Çanakkale ruhunu yaşamak ve o günlerin zor koşullarını anlayarak bugün ülkemize daha fazla sahip çıkmak zorundayız. Çanakkale; Türkiye'nin kanı, canı ve her şeyden önemlisi varlığının teminatıdır" dedi.

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı'na Veli Yalçın yeniden seçildi. Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu aşağıdaki şekilde kongreye katılım sağlayan tüm üyelerin oyu ve desteği ile oluşturularak, seçildi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

6d881d95-e811-45fc-b33a-15a8c279dd49

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu (Asil)

Veli Yalçın -  Başkan

Ömer Küçükkaya - Başkan Yardımcısı

Mehmet Dinçtürk -  Başkan Yardımcısı

Serkan Gör - Genel Sekreter

Cavid Boru - Sayman

Mehmet Bulun - Sekreter

Alaattin Çakır - Sekreter Yardımcısı

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu (Yedek)

Metin Keser

Furkan Demircan

İsmail Türker

Şerafettin Kır

Hüseyin Yankol

Kenan Gülmez

Tam 37 yıl önce Biga'da Tam 37 yıl önce Biga'da

Salih Kenar

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Denetleme Kurulu Asil

Kamil Bal - Denetleme Kurulu Başkanı

Semih Öz - Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı

Musa Çakır - Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı

Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Denetleme Kurulu (Yedek): Saadettin Sert, Serhat Kara, Özkan Özsarı108b5a0a-bbf5-4d78-bc36-8c20ae5a434e