Göçmen kaçakçılığından, sahte çanta ve giysilerin yanı sıra kaçak tütün, cinsel ürünler, gıda ürünlerinden kaçak içkiye kadar her türlü kaçakçılığın görüldüğü Çanakkale’de ilk kez teknoloji ürün kaçakçısı yakalandı!

Çanakkale’de güvenlik güçlerinin Kaçakçılığı önleme ve mücadele kapsamında yıllardır başarılı uygulamalarına rağmen; her geçen gün kaçakçılık faaliyetleri artarak sürüyor. Bugüne kadar Kaçak göçmenden, tütün ve alkol ürünleri, giyim eşyasından cinsel içerikli ürünlere kadar onlarca kaçak ürüne el konulurken bu kez Çanakkale’de teknolojik ürün kaçakçılığı yaptığı tespit edilen kişiye operasyon düzenlendi.

Karabiga kavşağında beklenen çalışma başladı Karabiga kavşağında beklenen çalışma başladı

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince; 23 Ocak 2022 günü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda; Y.G isimli şahsın ikametinde arama gerçekleştirildi. Yapılan aramalarda şahsın evinden; 10 adet Apple marka Akıllı Saat, 3 adet Kablosuz Şarj Cihazı, 47 adet Airpods Kulaklık, 120 adet üzerlerinde Lighter ibareleri bulunan Zippo Çakmak ele geçirilerek el kondu. Şüpheli Y.Gisimli şahıs hakkında ise; 5607 SKM suçundan adli işlem yapıldıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı açıklandı.

(Haber Merkezi)