Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri Ankara’ya giderek bir dizi temaslarda bulundular. Gerçekleştirilen nezaket ziyaretine; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Ersin Kahraman ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ahmet Çelik, Akın Yalman, Berkin Karaca, Volkan Temiz ve Şakir Kutluay, Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Aydeğer, Meclis Katip Üye Saniye Öfekler Elmas, Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek ile Genel Sekreter Sema Sandal katıldı.

MHP Biga'nın aday listesi belli oldu MHP Biga'nın aday listesi belli oldu

ÇTSO Heyeti, Çanakkale AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, CHP Milletvekili Özgür Ceylan ve İyi Parti Milletvekili Rıdvan Uz’u ziyaret etti. Çanakkale CHP Milletvekili İsmet Güneşhan’ın şehir dışı programı sebebiyle katılamadığı ziyarette, Ak Parti, CHP ve İyi Parti Milletvekilleri, ÇTSO Heyetini bir arada ağırladı.

MİLLETVEKİLLERİ ÇTSO HEYETİNİ BİRLİKTE AĞIRLADILAR

Hep birlikte gerçekleştirilen görüşmede; Çanakkale’nin gelişmesi ve iyi temsil edilmesi adına birlik, beraberlik içerisinde adımlar atılması vurgulandı. Ziyaretle ilgili bilgi veren Selçuk Semizoğlu; “Bugün burada, Çanakkale’mizin Milletvekillerini ziyaret etmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. ÇTSO siyaset üstü bir kurumdur. Söz konusu Çanakkale olduğunda nasıl kenetlendiğimizi, Parti ayırt etmeksizin nasıl bir araya geldiğimizi bir kere daha kamuoyuna göstermiş olduk” dedi.

“ÇANAKKALE İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEKLERİNE EMİNİZ”

Başkan Semizoğlu açıklamasının devamında; “ÇTSO olarak Çanakkale için gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar ile ilgili değerli Vekillerimize bilgi verip, İlimizin gelişmesi, kalkınması ve rekabet gücünün arttırılması amacıyla her türlü desteğe ve göreve hazır olduğumuzu bir kere daha ifade ettik. Kıymetli Vekillerimiz de bizim projelerimizi yakından takip ettiklerini ve her zaman destek sağlayacaklarını belirterek bizleri onurlandırdılar.  Kendilerine nazik ev sahiplikleri için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Hepimizin en büyük sevdası olan Çanakkale için canla başla çalıştıklarına ve bu bağlı çalışmayı sürdüreceklerine eminiz” dedi.

AK PARTİ GENEL SEKRETERİ FATİH ŞAHİN DE ZİYARET EDİLDİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Ankara'ya giderek gerçekleştirdiği ziyaretlerine Ankara Eski Milletvekili, Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin ile devam etti. Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in de teşrif ettiği ziyarette; Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkaleli Fatih Şahin'i başarılı siyasi hayatı ve yeni görevi için tebrik etti. Bugüne kadar Çanakkale'nin gelişmesine katkı sağlamak üzere attığı adımlardan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek başarılar diledi.

RTÜK ÜST KURUL ÜYESİ MEHMET DANİŞ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde Çanakkale Milletvekillerine gerçekleştirdiği ziyaretin akabinde, Çanakkale Eski Dönem Milletvekillerimizden RTÜK Üst Kurul Üyesi Mehmet Daniş’e ziyarette bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu görüşmede, ÇTSO’nun Çanakkale için gerçekleştirdiği faaliyetleri aktardı. Semizoğlu, RTÜK Üst Kurul Üyesi Mehmet Daniş’e bugüne kadar Çanakkale için gerçekleştirdiği başarılı girişimler ve çalışmaları için teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

TURAN’I ZİYARET ETMEMELİ DİKKAT ÇEKTİ!

ÇTSO Yönetim Kurulu ve meclis üyelerinin Ankara’da Fatih Şahin, Mehmet Daniş ve Çanakkale milletvekilleri ile bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajlarının yanı sıra Çanakkale’nin öncelikleri ve iş dünyasının beklentilerini dile getirirken; İçişleri Bakan yardımcısı olarak atanan Bülent Turan’ı ziyaret etmemeleri dikkat çekti.

Bilindiği gibi Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahısklı’nın siyaset ve iş dünyasını dizayn etmesi tepki çekiyordu. AK Parti’nin Çanakkale’de bir milletvekili kaybetmesinin en büyük sebebi olarak da görülen “Danışman Siyaseti” sadece AK Parti içerisinde değil; iş dünyasında da tepki çekiyordu. 

Özellikle ÇTSO gibi Çanakkale’nin en güçlü ve büyük STK’sının seçimlerine siyasiler ve özellikle Bülent Turan’ın danışmanı Yavuzhan Ahıskalı’nın müdahil olması ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nun uzun süre tepki göstermesine sebep olmuştu.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç