Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine 2021 yılında Jeotermal Kaynaklı Sera Tarıma Dayalı İhtisas OSB kurulacağı açıklanmıştı. Ayvacık İhtisas OSB için 2423 dekar alana ayrıldığı, OSB’de yılda 65 bin ton yaş meyve ve sebze üretileceği ve en az 2500 kişiye istihdam sağlanacağı öngörülüyordu. Çalışmalarına hızla başlanan Ayvacık İhtisas OSB için 2022 yılında dönemim Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr Vahit Kirişçi’nin de katılımı ile Ayvacık Jeotermal OSB için yer seçim toplantısı gerçekleşmişti.

MÜJDELİ HABERİ BAKAN AÇIKLADI!

1 yıldan fazla bir süredir Ayvacık İhtisas OSB ile ilgili herhangi bir çalışma yapılmazken; beklenen müjdeli haber geldi. Tarım ve Orman Bakanı olarak göreve getirilen İbrahim Yumaklı yaptığı paylaşım ile Ayvacık İhtisas OSB’nin tüzel kişilik kazandığını açıkladı!

Bakan Yumaklı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Çanakkale-Ayvacık İhtisas (Jeotermal Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera) OSB, tüzel kişilik kazandı. 5 milyar TL yatırım, 2 bin 400 dekar proje alanı, 2 bin 500 kişiye istihdam, yıllık 65 bin ton üretim. Ülkemize, Çanakkale’mize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

(Haber Merkezi)

Biga TSO Meclis Toplantısı yapıldı Biga TSO Meclis Toplantısı yapıldı

Editör: Ahmet Tunç